Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Jak najít svůj styl

Jak najít svůj styl

V mém článku Osobní módní styl jsem se pokusila definovat, co je to osobní styl a vysvětlit rozdíly mezi módními trendy a osobním stylem. Jak se říká, samochvála smrdí, ale myslím, že ten článek dobrý. Nicméně v dnešním článku se pokusím otázku: Jak najít svůj styl ještě trochu rozvinout.

Co je styl?

Styl je těžké definovat, ale každý ho pozná. Stačí se podívat třeba na Audrey Hepburn nebo Jacqueline Kennedyovou Onassisovou. Co tedy udělalo například z Audrey Hepburn takovou ikonu stylu? Podle mě, jedním z vysvětlení je, že se celý život držela stylu, který fungoval pro její typ postavy a její temperament. Její styl byl také nadčasový a definoval ho minimalismus a elegance. Věděla, co na ni funguje. Pochopila, jak důležité je oblékat se tak, aby se cítila šťastná, krásná a sebevědomá. Takže, co z toho vyplývá?

Je důležité pochopit, kdo jste a co vás dělá šťastnými a porozumět svému tělu.

Jak najít svůj styl?

1/ Musíte rozumět svému tělu a své osobnosti

Pokud dobře rozumíte tvaru svého těla a svým silným a slabým stránkám, můžete si koupit to správné oblečení, které je zvýrazní nebo maskuje. Jakmile zjistíte svůj typ postavy, můžete začít přemýšlet o požadované siluetě a vytvořit vyvážený outfit.
Zkuste se pár slovy popsat, abyste našly, co vám bude vyhovovat. Nevyjmenovala jsem zde všechny styly, ale jen pá pro ukázku.

Klasika – Je nadčasová a oblíbená u žen nad 40 let a většina z nás bude mít v šatníku alespoň pár klasických kousků.

Minimalismus – O minimalistickém šatníku si můžete v jednom z mých článků přečíst

Přírodní styl – Ženy s přírodním stylem preferují snadno nositelné kousky z přírodních látek. Pravděpodobně preferujete zelenou, džínovou modř a podzimní odstíny – barvy, které najdete na venkově.

Trendy a módní styl – Máte tendenci být módní a trendy, pokud každý rok přijímáte nové trendy a začleňujete je do svého stylu. Jste ochotni riskovat a rádi vyčníváte.Tento styl může být hodně zábavný a velmi umělecký, ale brzy bude vypadat zastarale.

Romantička – Pokud milujete vypadat žensky a pěkně a nevyjdete ven, aniž byste vypadaly upraveně, můžete být osobnost v romantickém stylu.

Bohémka – Je to styl, který bývá spojován s érou hippies.

3/ Jaké barvy vás inspirují

Barvy mohou mít také obrovský vliv na váš styl a na to, jak se cítíte.Uvědomte si, jak se cítíte v určitých barvách. Pokud ve svém současném oblečení nepoužíváte mnoho barev, můžete začít trochu experimentovat přidáním barev prostřednictvím doplňků a uvidíte, jak se budete cítit.

4/ Vyčistěte svůj šatník

Ponechte ve vašem šatníku pouze oblečení, které vám sluší a dělá vám radost.

5/ Nákupy

Kupujte si nové oblečení pouze tehdy, když se vám opravdu líbí a správně vám sedí. Pozor na výprodeje!

6/ Základy šatníku

Obsahuje vaše skříň všechny základy šatníku pro váš styl?

7/ Váš podpis

Máte už základy oblečení? Podívejte se po doplňcích a zajímavých kouscích, které vytvoří podpis vašeho osobního stylu.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *