Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Minimalistický šatník/Capsule wardrobe

Minimalistický šatník/capsule wardrobe

Víte, co si představit pod pojmem minimalistický šatník nebo-li capsule wardrobe? Neděste se! Je to hrozně jednoduché a capsule wardrobe vám usnadní každodenní výběr oblečení. Pokud každé ráno bojujete s tím, že nevíte co na sebe a zda se tohle hodí k tomuhle, tak capsule wardrobe vám usnadní nejen rána. Jedná se o promyšleně poskládaný minimalistický šatník s omezeným počtem kusů. Capsule wardrobe obsahuje oblečení v neutrálních a základních barvách, které lze mezi sebou jednoduše kombinovat a lze vytvářet s tímto oblečením mnoho různých outfitů. Capsule wardrobe/minimalistický šatník se aktualizuje zhruba po 3 měsích podle sezóny.
Jak postavit minimalistický šatník/capsule wardrobe

Teď se podívám na kroky, které musíte podniknout k tomu, abyste si capsule wardrobe postavila. Samozřejmě, že minimalistický šatník se bude lišit podle toho, kde pracujete.

1/ Vyprázdněte celou vaší skříň a položte všechno své oblečení třeba na postel

2/ Jako základní barvu si vyberte tmavě modrou nebo černou

Je jednodušší si vybrat pouze jednu barvu. Pokud se vám nelíbí tmavě modrá ani černá, je možné použít odstín hnědé.

3/ Vyberte si neutrální barvy pro základ šatníku, které se hodí ke všemu

Neutrální barvy jsou třeba bílá, černá, šedá nebo béžová. Oblečení v těchto barvách je nadčasové a nikdy nevychází z módy. Mezi základy šatníku patří např. košile, trička, kalhoty sukně atd.

4/ Takže vybíráme spodní díly
Tipy: Modré džíny, šedé džíny, černé kalhoty, černou (šedou) úzkou sukni ke kolenům, džínovou sukni, bílé džíny

5/ Vybereme k tomu vrchní části oblečení v neutrálních nebo základních barvách.

Tipy pro váš šatník:

bílé a šedé tričko s krátkým rukávem a dlouhým rukávem (bez obrázků), bílou košili, béžový (šedý, černý) svetr, černé (šedé, modré) šaty, černé (bílé) sako.

Klíčem k funkční skříni je, aby se vše k sobě hodilo. Jakmile přidáváte nějakou věc do skříně, přesvědčte se, že se hodí k ostatnímu oblečení. Zvažte, co vám ve skříni ze základního oblečení chybí a pečlivě přemýšlejte než chybějící oblečení dokoupíte. Dejte přednost kvalitě. Moje klientky už vědí, že když spolu nakupujeme, tak se snažíme, aby se vždy všechno hodilo ke všemu. To je i důvod  proč mít osobního stylistu. Položte si otázku: „Kolik outfitů mohu z tohoto oblečení sestavit?“

6/ Osobně doporučuji vybrat si barvu, kterou máte ráda pro oživení šatníku. Je to červená, růžová, fialová….? Přidejte pár topů nebo triček v této barvě. Ujistěte se, že se hodí k ostatnímu oblečení.

7/ Máte ráda vzory? Přidejte klidně do šatníku vaše oblíbené pruhované tričko, puntíkovou sukni nebo květinové šaty. Znovu zkontrolujte, zda se ale hodí do vašeho šatníku.

8/ Přidejte džínsku, koženou bundu a kabát v neutrálních nebo základních barvách. Funguje všechno tak jak má?

9/ Vyberte boty. Hodně záleží na vašem životním stylu. Ale bílé tenisky, lodičky v nude barvě, černé kotníkové boty a nějaké sandálky by ve vaší capsule wardrobe být měly.

10/ Vyberte doplňky. Černá nebo béžová kabelka se hodí prakticky ke všemu. Pro oživení vašeho minimalistické šatníku přidejte 1-2 šátky, 1 – 2 pásky a výrazný náhrdelník, náušnice nebo náramek.

No a je hotovo. Zkuste si stanovit počet kusů v capsule wardrobe, které nechcete překročit. Třeba 50 ks oblečení. Co vy na to? To není tak hrozné. Pokud chcete pomoci s minimalistickým šatníkem, jsem tu pro vás.
Spodní díly

 

Vrchní části oblečení

Barva do šatníku
Svrchní oblečení v minimalistickém šatníku / Capsule wardrobe

Obuv

Doplňky v minimalistickém šatníku / Capsule wardrobe

Uff. Tentokrát to bylo náročné. Funkční šatník vám přeje
RenataSdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *