Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Osobní módní styl

Osobní módní styl

Osobní módní styl je mnohem více než nejnovější módní trendy sezóny. Tím nechci říci, abychom módní trendy nesledovaly. Jen to znamená, že nemusíme všechny módní trendy otrocky následovat. Osobní módní styl je nejjednodušší způsob, jak sdělit, jak se cítíte a kdo jste, aniž byste mluvili. Stylem vyjadřujeme svoji osobnost. Proto musí dobrý osobní stylista  brát v úvahu nejen typ postavy, kterou obléká, ale také osobnost klienta. 

Jaký je rozdíl mezi módou a stylem? Lidé často zaměňují módu a styl. Móda jsou nové trendy v dané sezóně. Většina módních trendů nepřetrvá více jak jednu sezónu. Móda je aktuální, ale styl je nadčasový a přetrvávající. Pokud řekneme o nějakém člověku, že má styl, nemusí to nutně znamenat, že je trendy a módní.

Ať už hledáte svůj osobní styl, nebo chcete zkusit něco trochu nového, existuje několik základních kroků, jak najít svůj osobní módní styl.

1/ Zapřemýšlejte, jaký druh a typ oblečení opravdu milujete

Pokud nemůžete přijít na to, které oblečení opravdu milujete, dávejte si 1 měsíc stranou oblečení, které jste nosila a cítila se v tomto oblečení dobře. Uvidíte, jaké kousky oblečení jste nosila nejčastěji a tímto způsobem přijdete na to, které siluety a styl milujete.
Osobní módní outfit

2/ Stejně důležité je přijít na to, které oblečení ve vašem šatníku se vám nelíbí a nemáte ho ráda. Ty letní šaty, co máte ve skříni jste na sobě neměla už 2 roky? Proč asi? Zkrátka je nemáte ráda, nebo jsou vám malé, velké, to je jedno. Pryč s nimi.

3/ Najděte barvy, které máte ráda. Ignorujte všechny poučky o tom, jaké barvy se k vám hodí a nějakou barevnou typologii (už se ani v moderním stylingu nepoužívá). Pokud se v barvě oblečení, která se vám líbí, cítíte dobře, budete vypadat dobře.
4/ Klíčem k nalezení osobního stylu je především efektivní a zorganizovaná šatní skříň. Nevíte, kde začít? Podívejte se, jak vytvořit minimalistický šatník

490363298361399697

5/ Investuje do věcí, o kterých víte, že je budete nosit navždy. Jsou to věci, které nepodléhají módním trendům. Klasické modré džíny, kvalitní kožená kabelka ……..
Stylový osobní dámský módní outfit

6/ Máte svoji „uniformu“? Zkrátka outfit ve kterém se vždy cítíte dobře a který vás vždy zachrání. Moje taková „uniforma“ jsou rovné kalhoty, bílá košile, bílé tenisky a delší kardigan nebo kožený křivák. Pokud máte rády černou, může být vaše uniforma outfit viz. níže. Rozsvítit tento outfit můžete barevnou kabelkou nebo barevným šátkem okolo krku.

7/ Pokud jste nalezly značku, která je jak ušitá pro vás. Zůstaňte jí věrní. Máte ověřené velikosti a můžete nakupovat i online.

8/ Pracujte s vaším oblíbeným oblečením. Hodně záleží na stylingu. Kolikrát stačí vyhrnout rukávy, uzel na košili v pase, přidat pásek nebo doplnit zajímavou bižuterií a outfit hned dostane jiný nábojSdílejte

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *