Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Osobní stylista, proč si pozvat domů osobního stylistu?

Osobní stylista domů

Plná skříň oblečení a stejně máte pocit, že nemáte co na sebe? Stále si kupujete něco na sebe a stejně to v závěru nenosíte? To je jeden z důvodů, proč si pozvat domů profesionálního osobního stylistu. Většina lidí má představu, že když k nim přijde osobní stylista domů, že jim vyhodí polovinu šatníku. Ano, samozřejmě, že osobní stylista váš šatník probere a něco, zcela jistě, s vaším souhlasem vyřadí. Ale to není ta hlavní práce osobního stylisty. Důležité je, aby vám osobní stylista vytvořil minimalistický a snadno kombinovatelný šatník ze základního oblečení, který bude doplněn o několik sezónních módních kousků

Minimalistický a snadno kombinovatelný šatník

Je uspěchaná doba a málokdo má čas a chuť každé ráno půl hodiny přemýšlet, co si vezme na sebe. Jde o to, abyste ve své skříni měla základní kousky oblečení a doplňky, které se dají snadno kombinovat. S tím vám právě pomůže osobní stylista. Tento základ šatníku by měl být v neutrálních barvách a z kvalitního materiálu, aby vám nějakou dobu vydržel a šel kombinovat napříč celým vaším šatníkem. Každý má tyto základy šatníku trochu jiné. Jinak bude takový základ šatníku vypadat pro manažerku, jinak pro studentku, jinak pro ženu v domácnosti atd. Základy šatníku se také musí přizpůsobit sezónnímu období. V létě opravdu nepotřebujete zimní kabát :). Váš šatník nemůže být samozřejmě hned dokonalý. Ani můj šatník není dokonalý. Všechno chce svůj čas a osobní stylista vám poradí.

Jak vybírat základní kousky šatníku

Pokud se rozhodnete pro tuto změnu ve vašem šatníku, mějte na paměti, že vaše šatní skříň by se měla skládat pouze z oblečení, které se vám líbí a které vám sluší. Začněte s investováním do nadčasových klasických kousků oblečení a teprve potom přidávejte trendy, barvy a potisky stylového oblečení. Pokud si budete takový minimalistický šatník sestavovat, vždy si u každého kousku položte tyto otázky:

Má neutrální barvu / tisk?

Nosím tuto věc pravidelně?

Hodí se k mému ostatnímu oblečení?

Je věc vyrobena z kvalitního materiálu?

Jak žít s méně oblečením – test

Vyzkoušejte si, jaké je mít méně oblečení. Vyndejte si deset vašich nejoblíbenějších kousků z šatníku a dalších 10 dní noste pouze tyto kusy. Uvidíte, že to jde. Nebojte se kombinovat a být kreativní. Neznamená to, že budete 10 dní chodit pouze v džínách, tričku a bundě. Vyzkoušela jsem si to sama na sobě. Nechodím do práce, jako osobní stylista, jsem na volné noze, ale přece jen chodím na obchodní schůzky, jako osobní stylista chodím nakupovat s klienty, ale také chodím na večeře. Nemusím šaty a sukně a tak o tyto kousky jsem to měla jednodušší. Z mých oblíbených kousků jsem si vybrala: bílé džíny, bílou koženou bundu-křivák, bílou košili, starorůžovou halenku, černé kalhoty, bílé tenisky, černé kotníčkové boty, barevnou kabelku, bílé sako a starorůžový šátek na krk. (no jo, miluju bílou barvu).Tedy 10 dní jsem to vydržela, ale začalo se mi stýskat po barvách. Potřebovala jsem tyto základy pro svoji spokojenost doplnit červenou halenkou. Ale musím říci, že jsem za 10 dní neměla ani jednou stejný outfit.

Tak co, vyzkoušíte to také? Dejte mi vědět, jak jste uspěly. A jestli potřebujete pomoci, klidně zavolejte a společně vaši skříň zjednodušíme! Zkuste začít s těmito kousky a schválně si vyzkoušejte, kolik outfitů z těchto 12 kousku dovedete sestavit a dejte vědět!

Ko?ile Gant O1. Fine Sateen Shirt
Kalhoty Gant Slim Classic Chino
Džíny Gant O1. Slim Classic Jeans

REKLAMA: Zedník v Praze

Sdílejte

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *