Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Jak nevypadat starší

Jak nevypadat starší

Možná nechcete vypadat mladší, ale určitě nechcete vypadat starší. Asi nechcete vypadat jak puberťačka, ale proč bychom měly vypadat v šedesáti na sedmdesát nebo ve čtyřiceti na padesát? Stárnout můžeme mladistvě a elegantně. Dnes se podíváme na pár věcí, které vás dělají starší a jak se jim vyhnout.

Jak nevypadat starší-vlasy

Přestaňte si barvit a stříhat vaše vlasy doma a navštivte dobrého kadeřníka (tedy až to bude možné). Jak dlouho už nosíte ten stejný účes? Pokud je váš účes z jiného desetiletí, tak abyste nevypadala starší než jste, je opravdu čas váš účes změnit. Naše vlasy i obličej se s věkem mění. Účes, který nám vyhovoval ve třiceti, vám nemusí slušet v padesáti. Dodejte vašim vlasům lesk a pružnost. Vyhněte se ve vašich vlasech jednolitým tmavým odstínům. Zvolte pro vaše vlasy teplé a zlaté tóny. Nepoužívejte příliš mnoho laku na vlasy. Nechcete mít na hlavě helmu, že?

Jaký vybrat make up

Jak stárneme, mění se i barva naší pokožky. Jak dlouho nosíte stejný make up? Je čas na změnu. Soustřeďte se na sjednocení pleti, líčení obočí, řas a rtů. To jsou 4 nejdůležitější části obličeje při líčení žen 40+.

Pleť

Svítivá pleť vypadá mladší. Vyberte si růžovou nebo broskvovou tvářenku se zlatým leskem. Vyhněte se matujícím pudrům a všem třpytkám. Přidejte trochu rozjasňovače na lícní kosti.

Oči a obočí

Zapomeňte na tenké vytrhané obočí. Nechte si silnější, ale upravené obočí. Nenoste tvrdé oční linky. Použijte raději tužku, kterou pak rozmažete do ztracena, abyste linku změkčily. Do spodního vnitřního víčka použijte bílou voděodolnou tužku. Rozjasní a otevře vám oči. Vyhněte se tmavým stínům.

Rty

Vyhněte se příliš tmavým nebo matovým rtěnkám. Jak stárneme, naše rty ztrácí kontury a jsou užší. Přidejte vašim rtům na objemu světlejší rtěnkou s leskem a konturu přidejte tužkou ve stejné barvě rtěnky.

Dioptrické a sluneční brýle

Pokud nosíte dioptrické brýle, dejte si na výběru opravdu záležet. Při výběru dioptrických brýlí vezměte v úvahu váš tvar obličeje a barvu vlasů. Pokud nosíte dioptrické brýle, tak je líčení opravdu důležité. I brýle podléhají módním trendům. A jestli jste si koupila nové obroučky naposledy před 10 lety, tak dnes už je vše opravdu jinak. Sluneční brýle mohou být levnou záležitostí jak omládnout. Vrásky okolo očí schováte.

Jak nevypadat starší – oblečení

Pokud je váš styl oblékání stejný jako byl před 5 lety, je načase styl trochu změnit. Nebudu vás nutit, abyste nosily poslední módní trendy, ale pár změn proto, abyste vypadaly na svůj věk nebo mladší udělejte. Nosit všechny nejnovější trendy, může spíše upozornit na váš věk, než abyste vypadala mladistvě.

Ano, milujete černou barvu, noste ji dál, ale nenoste ji u obličeje. Pokud máte krásný černý kabát, nevyhazujte je, ale přidejte světlý šátek.

Dejte si záležet na výběru spodního prádla. Vybírejte pevnou podprsenku a kalhotky do pasu.

S přibývajícím věkem se snažíme zamaskovat naši postavu. Je správné postavu oblečením korigovat, ale to neznamená, že oblečení na vás bude viset jako pytel. Pokud si nejste jistá, jak oblékat svůj tvar těla, neváhejte se na mě obrátit. Klidně zatelefonujte a domluvíme se, jak budeme postupovat. Pár tipů jak oblékat svoji postavu naleznete i na mém blogu.

Jak stárnete, zjišťujete, že potřebujete pohodlnější boty. To ale neznamená, že musíte nosit „typické boty“ pro starší dámy. Dnes je již na trhu spousta moderních, ale pohodlných bot.

Věřte mi, je příjemné vypadat dobře a mladistvě. Hned bude i váš pohled na svět pozitivnější, a to všechny v této době potřebujeme. Nezapomeňte se také postarat o vaše ruce a zuby.
A hlavně – USMÍVEJTE SE!!!

Sdílejte

2 comments

  1. Dobrý den! Právě jsem narazila na váš blog a jsem nadšená! Zatím jsem si přečetla jen pár článků, ale všechny, co jsem četla jsou skvěle napsané a zajímavé! Moc by mě zajímal Váš názor, jako názor odborníka. Co si myslíte o nakupování v second handech? Například nedávno jsem narazila na tenhle: a připadá mi, že mají dost kvalitní věci v dobrém stavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *