Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Výběr dioptrických brýlí

Dioptrické brýle a jejich výběr v obchodu

Výběr dioptrických brýlí není jednoduchá věc. Všichni, kdo nosíte brýle mi jistě dáte za pravdu. Tentokrát vám řeknu o své osobní zkušenosti s výběrem dioptrických brýlí. Vzhledem k tomu, že nosím brýle neustále, jsou pro mě dioptrické brýle velmi důležité, a to nejen abych dobře viděla, ale aby mi dioptrické brýle sloužily jako stylový doplněk k mé osobnosti. Vzhledem k tomu, že dioptrické brýle nejsou levnou záležitostí, dávám si na výběru dioptrických obrouček i dioptrických skel velmi záležet. No, co vám budu povídat. Můj výběr brýlí mi trval rok.  Pak jsem konečně úplnou náhodou narazila na optiku, kde jsem si doslova sedla na zadek. Přísahám, že ani tento článek není placený a brýle nemám zadarmo. Dostala jsem slevu 10%, kterou pravděpodobně dostanete i vy.

Dioptrické brýle
módní a stylová žena

Dioptrická skla pro brýle

Potřebuji multifokální skla a chtěla jsem i skla, která na slunci budou tmavá. Multifokální dioptrická skla jsou taková se kterými vidíte na dálku, blízko i střední vzdálenost. Taková skla nabízí prakticky ve všech optikách a nebyl to problém. Pouze cena je poněkud vyšší. Taková skla stojí cca 20 000,-. V optikách, kde vám nabízí slevy na tato skla, tak vám do brýlí dají ta nejlevnější dioptrická multifokální skla, která nejsou moc kvalitní.

Dioptrické obroučky

Prošla jsem všechny známé optiky, ale všude měly dioptrické obroučky na jedno brdo. Při výběru obrouček do dioptrických brýlí jsem opravdu narazila na velké problémy. Mám totiž drobný obličej a úzký nos, takže ve všech brýlích, které jsem zkoušela (měla jsem jich na obličeji stovky), jsem vypadala jako sova. Buď mi byly široké, nebo mi neseděly na nose a padaly. Vybrat dioptrické brýle je zkrátka mnohem složitější než si vybrat sluneční brýle, které klidně mohou být větší.

výběr brýlí - MK Optik
Dioptrické brýle a jaké si vybrat

Dioptrické brýle – MK Optik

U kadeřnice jsem potkala slečnu, která měla super brýle. Ze zvědavosti jsem se zeptala, kde je koupila. Básnila o ochotě, profesionalitě a výběru brýlí v MK Optik. Musím říci, že jsem to brala s rezervou. Nicméně jsem do MK Optik vyrazila. První pro mě plus bylo, že se před obchodem dá bez problémů zaparkovat autem. Poměrně malá optika mě překvapila širokým výběrem brýlí, které ale hlavně byly brýle v úplně jiném designu než v jiných optikách. Konečně něco jiného. Některé brýlové obroučky mě i pobavily. Upřímně, trochu jsem se bála ceny, ale musím říci, že obroučky brýlí se zde dají vybrat cca od 1 500,-. Samozřejmě tu mají brýlové obroučky i za 15 000,-. Najdete tu zde opravdu široký výběr značek. Optika je profesionálně vybavená. Samozřejmě vám změří dioptrie, ale co jsem viděla poprvé, že strčí dioptrické sklo pod lampu a vy vidíte do jaké barvy se sklo zbarví na slunci (hnědá, šedá, modrá a možná, že ještě více).

stylové a módní dioptrické brýle
brýle

MK Optik dioptrické brýle – personál

Jedním slovem, jsou to profesionálové! Opravdu své práci rozumí. Staraly se o mě jak o vlastní. Nikdo na mě nespěchal a nedělal obličeje, když jsem zkoušela padesáté brýle. Kdo mě zná, ví, že nejsem jednoduchý zákazník nikde. Natož v optice. když jsem si jedny vybrala, ale nelíbila se mi barva, slečna šla okamžitě hledat, zda je dodavatel nenabízí i v jiné barvě a objednala mi je na zkoušku. Koukala jsem jak puk. V závěru jsem měla troje brýle a nevěděla které. Všechny brýlové obroučky byly super. Přišla ještě jedna slečna a pan majitel osobně a brýlové obroučky mě pomohli vybrat.

brýle jak vybrat správné dioptrické brýle
brýle správný výběr

Už nikdy nepůjdu pro brýle jinam!! Samozřejmě tu najdete i sluneční brýle a pánské brýle.

Sdílejte

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *