Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Líčení a šperky k brýlím

Stylové líčení a šperky když nosíte brýle

Vybrat to správné líčení a šperky k brýlím je složitější, než když brýle nenosíte. Dioptrické brýle jsou skvělým módním doplňkem a mohou změnit váš celkový vzhled. Výběr brýlí není jednoduchá záležitost, ale dnes si nebudeme povídat o výběru brýlí, ale o tom jaké další šperky se hodí k brýlím a jak se líčit, když nosíte brýle. Sama dioptrické brýle nosím už asi tak 30 let, takže jsem doplňky k brýlím řešila hodně často. Čím jsem starší, tím raději mám výraznější obroučky, protože si říkám: „Když už musím brýle nosit, tak ať jsou vidět“. 



Šperky k brýlím

Nejčastěji se mě hodně klientek ptá, jak kombinovat brýle s náušnicemi. Zda vůbec mohou nosit náušnice, když nosí brýle, protože jak víme, brýle jsou samy o sobě módní doplněk. Tématu zda a jak nosit brýle s náušnicemi jsem se dlouho vyhýbala, protože jsem nevěděla, jak vám to popsat. Záleží totiž na spoustě věcí. Záleží na vaší osobnosti, na účesu i typu brýlí – zda jsou brýle klasické nebo výrazné, či dokonce extravagantní. Záleží i na tom, zda jste drobná a malá nebo vysoká.

Dříve existovalo k líčení a šperky k brýlím takové nepsané pravidlo, že když nosíte brýle (dioptrické), neměly byste nosit výrazné náušnice nebo výrazné náhrdelníky a klobouky. Tak na tohle pravidlo zapomeňte. To je stejné pravidlo jako že se nemají míchat zlaté a stříbrné šperky dohromady. Jsou to zastaralá módní pravidla a pokud nechcete vypadat, že jste vystoupila ze sedmdesátek , tak klidně míchejte stříbro i zlato. Když máte na sobě brýle a náušnice tak ale vynechte náhrdelník.

Malé nebo velké náušnice k brýlím?

Malé náušnice přímo do ucha (pecičky) jsou sázkou na jistotu. Vždy působí elegantně a je jedno, jaké jsou vaše brýle.

líčení a šperky k brýlím



Další sázkou na jistotu jsou visací jemné náušnice.

líčení a šperky k brýlím

Mezi líčení a šperky k brýlím osobně miluji velké náušnice, ale když mám na sobě mé nové, hodně extravagantní brýle, tak upřednostním např. malé perličky. Nosit velké náušnice k výrazným brýlím je trošku složitější, protože může váš obličej působit přeplácaně. Nezapomeňte, že dioptrické brýle jsou samy o sobě doplňkem  Nechte vyniknout buď brýle nebo náušnice. Je to jako s oblečením – pouze jedna výrazná věc. Také si na sebe nevezmete minisukni a hluboký výstřih. Nebo jako s make upem – zvýrazněte oči nebo rty. Nechcete se velkých náušnic vzdát? Nemusíte, ale držte se těchto tipů: 




1/ Zkuste velké náušnice sladit tón v tónu s oblečením nebo s barvou brýlí

2/ Funguje také stejné zakřivení brýlí a náušnice

3/ Vytvořte prostor mezi náušnicemi a brýlemi. Vyberte si visací náušnice, kde je důraz až na spodní části náušnic

4/ Vyhněte se velkým náušnicím, které jsou hned na uchu (např. kruhy). Váš obličej bude působit přeplácaně

5/ Vynechte další doplňky okolo obličeje, jako je náhrdelník, klobouk, spony do vlasů, brože……

6/ Dejte na svůj instinkt, když stojíte před zrcadlem. Připadá vám, že náušnice jsou moc výrazné a bojují s brýlemi? Náušnice sundejte.



Líčení pod brýle

Mezi líčení a šperky k brýlím určitě nepoužívejte černou linku. Potřebujete vaše oči rozjasnit. Požívejte jakékoliv světlé stíny. Doporučuji také bílou voděodolnou tužku do spodního vnitřního víčka. To chce trochu cviku, ale vyplatí se. Krásně vám otevře oko.

Nejdůležitější pro líčení, když nosíte brýle, je vaše obočí. Tvarujte a zvýrazněte vaše obočí.

Také se vám stává, že řasami šmrdláte o skla brýlí? Natáčejte vaše řasy a více barvy na řasy dávejte u kořenů. Tu řasenku i gel na obočí jsem si sama koupila. Lepší řasenku ani gel na obočí jsem neměla. A že jsem toho vyzkoušela!

líčení a šperky k brýlím
líčení a šperky k brýlím



Sdílejte

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *