Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Dámské kalhoty a jejich nejlepší délka

Jaká je správná délka u dámských kalhot

Dámské kalhoty a jejich délka je jednou ze tří důležitých věcí na které se musíte u výběru dámských kalhot zaměřit. Ty další 2 věci, které jsou při koupi dámských kalhot je správný střih pro vaši postavu a aby vám kalhoty byly tzv. fit (ani příliš těsné, ale ani příliš volné). K různým typům kalhot musíme také vybrat ty správné boty.

Ať už jste utratily za kalhoty 700,- nebo 20 000,-, pokud nebudete mít správnou délku kalhot, váš outfit nebude vypadat dobře. Pokud jsou vám kalhoty příliš dlouhé, není nic jednoduššího než si je nechat zkrátit od profesionálů. Investice za zkrácení kalhot není vyšší než 500,- a bohatě se vám vyplatí.

Kotníkové dámské kalhoty

Pokud máte rády kotníkové kalhoty, lem by měl být umístěn těsně nad kotníkovou kostí. Kotníkové kalhoty vypadají nejlépe s lodičkami na podpatku, kterými prodloužíte nohy a ukážete vás krásný útlý kotník. Tento typ kalhot umožňuje i v kancelářském prostředí vkusně předvést trochu odhalené kůže.

Boot cut kalhoty

Boot cut džíny by měly dosahovat 1/2 -1cm od podlahy. Pokud je budete mít delší, budete je tahat po zemi a džíny si ušpiníte, pokud je budete mít kratší, zbytečně si zkracujete nohy. Nejvíce nohy prodloužíte se špičatými botami, když máte zakrytý podpatek a kouká vám jen špička boty.

Boyfriend džíny

Boyfriend džíny mají velmi pohodlný střih. Délka jakou zvolíte, závisí na tvaru vaší postavy. Podívejte se také na džíny girlfriend. Vypadají často mnohem lépe. Pokud zvolíte boyfriend s manžetami, tak by měly končit nad kotníkem cca 5cm.

Zkrácené široké kalhoty (culottes)

Pokud jste vyšší, doporučuji délku která končí uprostřed lýtka. Pokud jste menší, měly by culottes končit pod kolenem. Určitě  noste zkrácené široké kalhoty s podpatky nebo s boty na platformě. 

Rovné dámské kalhoty

Rovné kalhoty vypadají nejlépe, když končí těsně pod kotníkem. Vypadají dobře na každé postavě a hodí se ke všem stylům bot.

Úzké kalhoty

Měly by končit u kotníku a neměly by se hrnout. Nechcete, aby vaše nohy vypadaly jako vlnovky, že?

Dámské široké kalhoty

Dámské široké kalhoty by měly být co nejdelší, tak, aby vám skryly boty, ale abyste netahaly kalhoty po zemi. Tím docílíte, že se vaše nohy prodlouží.

Jaké kalhoty nosíte nejraději vy? Už jste letos ochutnali tu nejlepší zmrzlinu v Praze. 100% přírodní řemeslnou zmrzlinu ZMRZ.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *