Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Jaké boty nosit k různým typům kalhot

Boty a jak je nosit k různým typům kalhot

Jestli si myslíte, že existuje nějaké jednoduché pravidlo jaké stlové boty nosit k různým typům kalhot, tak vás zklamu. Nicméně zkusím vám dát pár doporučení módního stylisty, jak a podle čeho boty k různým stylům kalhot vybírat a na co si dát pozor. Neexistuje pouze jeden módní styl obuvi, který bude odpovídat každému stylu kalhot. Existuje výběr možností, ze kterých si můžete vybrat. Níže uvádím pouze tipy obuvi v kombinaci s kalhotami, které vypadají nejlépe a kombinace se kterými neuděláte chybu. U výběru těch správných módních bot, které budou lichotit vaší postavě, je určitě třeba vzít v úvahu:

Pohodlné boty

K čemu vám budou ty nejkrásnější boty, které se sice skvěle hodí k vaším kalhotám a lichotí vaší postavě, když se v nich budete cítit jak ve svěráku, nebo vám budou při každém kroku padat z nohy?

Osobnost stylu

Pokud máte ráda romantický styl, tak vás asi Martensky za srdce nechytí a necítila byste se v těchto vysokých botách dobře. Naopak jestli máte styl rokerky, tak lodičky pro vás nejsou to pravé ořechové. Druh obuvi by měl odrážet váš styl.
Výška postavy

Výběr bot ke kalhotám záleží na výšce a typu vaší postavě. Pokud máte krátké nohy a k širokým kalhotám si obujete placaté sandálky, tak dobře vypadat nebudete.

Barva bot

Nedělejte si hlavu s barvou bot. Vezměte pouze v úvahu, že pokud chcete, aby vaše nohy vypadaly delší, volte boty ve podobném nebo stejném odstínu barvy jako jsou kalhoty. Jste extravagantní osobnost? Klidně noste zlaté, stříbrné nebo barevné boty. Hlavně je nekombinujte ve stejné barvě s kabelkou! U barevných bot vypadá dobře, když se barva opakuje někde na oblečení.

Typy kalhot

A to, co vás nejvíce zajímá,  k jakým typům kalhot vybrat ty nejlepší boty.  Jedno pravidlo by snad přece jen bylo. Čím širší kalhoty, tím robustnější boty nebo podpatek.  A abychom vybraly ty správné boty ke správným kalhotám, musíme si osvěžit základní druhy obuvi.

boty, obuv

Základní druhy obuvi na jaro/léto

1/ Obuv – Baleriny

Balerinky vypadají nejlépe k užším kalhotám cigaretového střihu, které mají délku ke kotníkům. Pokud nemáte moc dlouhé nohy, vybírejte balerinky, které jsou trochu do špičky. Vybírejte baleriny s kvalitní podrážkou, aby vám neničily nohy. Velmi dobře vypadají baleriny v nude barvě bez ponožek. Krásně vám prodlouží nohy.

Mango - Kožené baleríny Pax
Gioseppo - Kožené baleríny
 

2/ Boty – Tenisky

Klasické bílé tenisky nejlépe vypadají, když si k nim obléknete džíny nebo plátěné kalhoty jakéhokoliv střihu. Pro ženy se širšími stehny doporučuji bootcut. Pokud jste malé postavy, nebojte se tenisek na platformě, ale pozor! Pokud máte hubené nohy a vezmete si tenisky na platformě, budou vaše nohy vypadat jak dráty do betonu. Tenisky nevypadají dobře s Capri kalhotami.

Lacoste boty
stříbrné tenisky
tenisky geox
 
3/ Boty – Lodičky
Klasické lodičky vypadají super k ohrnutým kalhotám nebo k ohrnutým džínám, které jsou užšího střihu. Noste lodičky, když potřebujete prodloužit nohy.

 

4/ Sandálky/pantofle

Opět platí: Jste-li malé postavy nenoste placatky. Sandály na podpatku vypadají dobře širokými kalhotami, které spadají až přes boty. Sandály nebo pantofle na širším podpatku noste i k širším Cullotes.

 

Už je mi po vás smutno, ale otevírání obchodů se už blíží. Tak se na vás všechny moc těším.
RenataSdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *