Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Typy kalhot – módní názvosloví dámských kalhot

Dámské kalhoty, typy kalhot pro ženy

Ano, vyznat se v módním názvosloví kalhot je složité. Se zklamáním jsem zjistila, že jak se nazývají typy dámských kalhot nevědí ani některé renomované obchody. Když jako osobní stylista chodím s klientkami nakupovat, tak se mě na módní názvosloví dámských kalhot často ptají. Není divu. Vždyť, kdo se má ve všech těch typech kalhot vyznat? Tak jsem si řekla, že by vám mohlo pomoci, kdybych pro vás udělala takový slovníček módního názvosloví (typů kalhot), který vám pomůže i v nákupech přes internet. Pokud se vám takový módní slovníček názvosloví hodí, tak dejte vědět a já připravím i další módní názvosloví ostatního oblečení. Dneska začneme módním názvoslovím typů dámských kalhot. U každého typu kalhot naleznete nejen vysvětlení, ale i konkrétní příklad. Tak, jdeme na to!
Kalhoty – Straight fit 

Kalhoty rovného střihu nohavice nejsou obtažené, ale ani zbytečně volné. Středně vysoký pas, rovné nohavice a tmavá barva postavu opticky zeštíhlí a vytvarují.

Kalhoty – Bootcut

Střih kalhot, které se směrem od kolen dolů mírně rozšiřují. Tento typ kalhot se hodí nejen pro majitelky širších stehen, ale i pro ty, které mají silnější lýtka. Jsou kompromisem  mezi straight a flare. Musí být dostatečně dlouhé.

Dámské kalhoty – Flare kalhoty

Česky se tomuto typu kalhot říká zvonáče. Klasika sedmdesátých let je dnes opět v módě. Od kolen dolů jsou rozšířené a s podpatky sluší ženám s větším pozadím.

Dámské kalhoty – Paperbag

Kalhoty s vyšším pasem na vázání. Okraj kalhot v pase vyčuhuje nad páskem. Kalhoty mají volný střih v oblasti boků i stehen a směrem ke kotníkům se zužují. Hodí se pro ženy s úzkým pasem.
Kalhoty – Cullotes 

Typ kalhot se širokými nohavicemi, které končí pod koleny. Někdy mohou nápadně připomínat sukni v midi délce. Nejlépe vypadají s kozačkami ve stejném barevném odstínu.

Chinos kalhoty

Chinos jsou vyráběny z bavlny, maximálně ze směsi bavlny a umělých příměsí. Přední i zadní kapsy jsou vnitřní, nejsou našívané. Tyto typy dámských kalhot se vyrábějí v různých barvách. Typ kalhot, který je v šatníku nepostradatelný.

Skinny/Super skinny kalhoty pro ženy

Typ kalhot s velmi úzkými nohavicemi přes stehna i kotníky. Zvýrazní všechny chyby vaší postavy. Nejvíce sluší štíhlým ženám s rovnýma nohama. Pokud máte silnější kotníky, sáhněte raději po džínách slim nebo straight.

Slim fit (cigaretové) kalohoty

Kalhoty s úzkým, rovným střihem nohavic. Něco mezi typem kalhot skinny a stright. Jedná se o jeden z nejuniverzálnějších střihů kalhot, který sluší prakticky všem.

Joggers dámské kalhoty

Vypadají jako tepláky, ale mohou být i z jiného materiálu než jsou tepláky, např. satén. Tyto typy kalhot mají v pase ozdobnou šňůrku a u kotníků jsou stažené do manžety.
Cargo kalhoty

Česky se jmenuje tyto typy kalhot kapsáče. Někdo je miluje, někdo nenávidí. Ve splývavé verzi a s podpatky vypadají zajímavě a jsou moderní.

Capri kalhoty

Hladké kalhoty s cigaretovými nohavicemi s postranními rozparky a končící pod koleny.
Palazzo kalhoty

Dlouhé široké kalhoty z lehkých a vzdušných materiálů. Typ kalhot, který je ideální na léto.

Boyfriend/girlfriend jeans

Jsou těsnější přes zadek volné přes nohy. Díky volnějšímu střihu jsou velmi pohodlné a ideální na běžný den. Girlfriend džíny mají užší nohavice a mají lichotivější tvar. Sluší i ženám se silnějšími stehny. Když k nim obujete podpatky a sako, můžete vyrazit i na rande.

Baggy pants

Typ volných kalhot, které se nosí spuštěné pod pasem.
Cropped/oříznuté dámské kalhoty

Jedná se o široké nebo úzké kalhoty, které končí nad kotníkem. Širší cropped vypadají lépe ke kotníkovým botám nebo kozačkám. Úzké oříznuté kalhoty vypadají výborně i k lodičkám.

Jeggings kalhoty pro ženy

Vznikly spojením slov legíny a džíny. Nejsou ušité z klasické džínoviny, ale jejich materiál džínovinu připomíná. Nosí se pohodlně jako legíny.

Harémky/turecké kalhoty

Tyto kalhoty jsou z měkkého materiálu, u kotníků a v pase na gumu. Snížený sed je až pod koleny.
Wide leg

Velmi elegantní klasické kalhoty, které jsou stejně široké od stehen až po kotníky. Nejlépe vypadají s vysokými podpatky.

Bermuda

Jednoduše řečeno šortky, které končí okolo kolen.

Tak tady máte 19 základních typů (druhů) střihu kalhot. Budu mít radost, když mi dáte vědět do komentářů, zda jsem se s módním názvoslovím kalhot nedělala zbytečně. Možná se vám bude také hodit článek jak si vybrat džínySdílejte

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *