Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Malé černé šaty podle typu postavy

Malé černé šaty

Legendární malé černé šaty patří do dámského šatníku už od dob slavné módní návrhářky Coco Chanel.  Malé černé šaty měla na sobě i Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho. Tyto univerzální šaty mohou mít různý střih, ale důležitá je délka, malé černé by neměly být delší než po kolena. Klasické malé černé šaty nemusíte nosit jen při slavnostních příležitostech, vyzkoušejte je na denní look třeba s pestrou bižuterií nebo džínskou (koženou bundou). A už dávno neznamená, že musí mít tyto šaty opravdu černou barvu. Pokud je vám více než 40 let, vyzkoušejte třeba tmavě modrou, vínovou nebo zelenou. Další možností jak barvu změkčit je přidání doplňků blízko obličeje.

Nezapomeňte!

1/ Pravděpodobně budete muset přidat trochu více makeupu než jste zvyklé. Černá sice lichotí postavě, ale v obličeji budete vypadat bledší a vaše kruhy pod očima budou zřetelnější

2/ Nešetřete na spodním prádle. Výběr správných kalhotek i správné podprsenky je velmi důležitý. Sebelepší  a sebekrásnější šaty zabijete, pokud vaše prsa budou u pasu a zaříznuté kalhotky vám udělají buřtíky v pase nebo vám udělají tzv. dvojitý zadek.

3/ Důležité jsou punčochy. Přečtěte si článek Jak vyzrát na punčochy

Jak si vybrat malé černé šaty pro váš typ postavy

V prvé řadě si ujasněte, kterou část vašeho těla chcete zvýraznit (štíhlý pas, velká prsa…….) a kterou část vašeho těla chcete zakamuflovat (břicho, stehna….).  Důležitá je také délka šatů.  Jaká je nejlichotivější délka pro vaši postavu? Podívejte se tady správná délka šatů.

1/ Postava s křivkami

Vaší předností jsou velká prsa a štíhlý pas. Určitě vám budou slušet zavinovací šaty
2/ Postava tzv. „Hruška“

Vaší předností je štíhlý pas. Abyste opticky zúžily boky, zvýrazněte ramena. Nebojte se trochu nabírané sukně, schová, co má.

malé černé šaty
černé šaty pro malou postavu
šaty černé pro malou postavu

3/ Postava tzv. „Jablko“

Vaše přednost v 90% jsou krásné nohy. Volte šaty do „A“ nebo empírové. Podívejte se na Jak schovat bříško
4/ Chlapecká postava tzv. „Obdélník“

Vaše přednost je, že vám budou slušet prakticky všechny šaty, ale šaty, které budou ozdobené sámky, řasením, krajkou nebo nabíráním vám budou slušet víc.

malé černé šaty
malé černé šaty
malé černé šaty, Culito from Spain černo-bílé šaty Whitney Houston - S

5/ Postava „Plus size“

Nemusíte se schovávat do pytle. Zdůrazněte vaši nejhezčí část těla a použijte stahovací prádlo z dobrého materiálu ve kterém se nebude dusit, ale vaše křivky budou vypadat pevně. Nebojte se použít výrazné doplňky, které přitáhnou pozornost.

sheego Style Večerní šaty Sheego fialové - standardní velikost 52
malé černé šaty, sheego Style Večerní šaty Sheego cerné - standardní velikost 54
sheego Style Večerní šaty Sheego tmavě modré - standardní velikost 58

Pokud byste chtěli vědět něco více o tom, jak můžete malé černé stylovat jinak než s lodičkami a psaníčkem, tak vydržte! Chystáme o možnostech stylingu malých černých článek na Magazín MódaSdílejte

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *