Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Jak vybrat správnou délku sukně?

Délka sukně, jak vybrat

Vybrat správnou délku sukně není úplně jednoduché. Zkusila jsem to trochu zevšeobecnit, abych vám pomohla. Jsou to ale všeobecné rady. Pokud vám tyto všeobecné rady nepomohou, doporučuji si stoupnout v sukni k zrcadlu a hezky postupovat step by step a po 1 cm zkracovat.
Pokud se podíváte na přirozený tvar většiny ženských nohou, tak nejširší část je uprostřed stehna a uprostřed lýtka. Nejužší část je těsně nad kolenem, pod kolenem a kotník. V těchto nejužších částech by měl končit váš spodní lem sukně nebo šatů.
Na koleno
Nejvíce lichotivá délka sukně je okolo kolen. Málokterá z nás má však hezká kolena. proto většině z nás sluší délka těsně pod kolena. Čím jste menší, tím by měly být vaše šaty kratší. Nejkratší délka šatů nebo sukní by však měla končit v místech, kde když stojíte a máte volně spuštěné ruce podél těla vám končí prostředníček. Kratších sukní se vyvarujte i když máte krásné a štíhlé nohy.
velký pozor si dejte u midi délek. Pokud vám bude spodní lem šatů nebo sukně končit v nejširší části lýtka, vizuálně vás rozšíří a zkrátí nohy. Midi délka sukní nebo šatů vypadá nejlépe s podpatky i když se nosí i s teniskami. Ale popravdě tato délka s teniskami je sice módní, ale sluší málo které z nás.
Maxi šaty mohou nosit všichni. Neplatí, že pokud jste malá, že vám maxi sukně nebo maxi šaty nebudou slušet. Nechte vykukovat kotník.
Velmi dobře působí na sukních rozparky. Jsou velmi lichotivé a prodlužují nohy.
Růžová květovaná skládaná midi sukn? Dorothy Perkins
Bílo-černá pruhovaná pouzdrová sukně Garcia Jeans
Vivance Sukn?
Sukn? s potiskem
Marco Polo Sukně žlutá


Sdílejte

7 comments

  1. Prosim chtela bych od Vas poradit. Jsem 160cm vysoka a stihla. Koupila jsem si saty splyvave a konci mi na kolenou. Je to pro me dobra delka? Nosim celkem vysoke potpatky. Diky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *