Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Jaký střih letních šatů se hodí pro vaši postavu?

Letní šaty, střih šatů pro vaši postavu

Skočily jsme z jara rovnou do léta a to chce letní šaty. Ať jste žena malá, silnější, hubená, vysoká, s velkými prsy, bříškem nebo zadečkem, dnes se vám pokusím vybrat ty pravé šaty pro vás, abyste se cítila dobře. Já třeba miluju maxi šaty, což je pro mě jako pro mrňouse trochu ošemetné, ale cítím se v nich dobře, a to je hlavní. Jako módní osobní stylista jsem zvolila jednobarevné s výstřihem do“V“, vezmu k nim pantofle na platformě a je ze mě dlouhán. Jsou pohodlné, lichotivé a dají se nosit v každém věku a na plno způsobů. Takové letní šaty schovají to co chceme schovat a zdůrazní to co chceme zdůraznit.

Takovým hlavním základem jak vybírat letní šaty je ukázat svoje dámské přednosti. Máte hezká záda? Jděte do letních šatů s holými zády. Máte hezké nohy? Ukažte je. Je krásný váš výstřih? Šup do šatů s výstřihem. Dalším bodem podle kterého vybíráme šaty je to, co chceme schovat. Chcete schovat bříško? Tomu svědčí zavinovací šaty nebo šaty empírového střihu (pozor, kde jsou šaty střižené, ať nevypadáte jak těhotná). Potřebujete schovat větší zadeček? Pravděpodobně jste typ hruška a máte štíhlý pas.

Volte dámské letní šaty, které zvýrazňují pas a mají rozšířenou sukni. Máte užší ramena než boky? Rozšiřte je lodičkovým výstřihem a vaše ženské boky budou hned vypadat užší. Pokud máte velká prsa a široká ramena vyhněte se u šatů zavazování okolo krku, zvolte širší ramínka a výstřih do „V“. Pokud jste vysoká, nebojte se u šatů větších vzorů a použijte pásek, abyste postavu rozdělila. Pokud máte malá prsa, vyberte si letní šaty, které budou mít na vrchní části třeba kanýry.

A pro všechny dámy:

“ Správně vybrané spodní prádlo dokáže udělat zázraky!“

černé puntíkované šaty s překládaným výstřihem MISSGUIDED
žluté květované maxišaty s volány VILA Tetri
červené vzorovan šaty s výšivkou Desigual Katherina
Korálov šaty se šněrováním Rip Curl

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *