Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Jak nosit kožené sako

Jak nosit kožené sako

Víte, proč si dnes řekneme jak nosit kožené sako? Kožené sako se stalo hitem podzimu 2020 a slaví velký comeback. Tím prosím nechci říci, že kožený křivák není v módě. Kožený křivák podle mého názoru už zůstane naší stálicí v našem šatníku. Pamatujete si na krásné devadesátky? Tenkrát by kožené sako hitem. No, a teď je kožené sako podzimním hitem opět a je klidně možné že se kožené sako stane vaším osobním stylem. Dámské kožené sako můžete v zásadě nosit jako každé jiné sako a slušet bude všem typům postav. Záleží pouze na střihu dámského koženého saka. Kožené sako má také tu výhodu, že vám zakryje zadeček. Pokud si budete kupovat delší kožené sako, dejte si pozor, ať vás přes zadeček moc neobepíná. V tomto případě by byl efekt opačný a větší zadeček by ještě zdůraznil. Chcete-li, aby kožené sako vypadalo méně formálně, oblékněte si pod něj mikinu s kapucí.

Sako z kůže
Stylové dámské sako
jak nosit kožené sako
Jak nosit kožené sako se sukní a šaty

K široké nebo plizované sukni (šatům) kožené sako převázejte páskem. Pokud nepoužijete pásek přes kožené sako k midi sukni (šatům), tak ho nechte alespoň rozepnuté. Jinak bude vaše postava neforemná a budete vypadat menší a silnější. Zapnuté kožené sako bez pásku k úzké krátké i midi sukni vypadá lépe.

Dámské kožené sako, jak ho nosit
jak nosit kožené sako
Jak nosit kožené sako s úzkými kalhotami

Kožené sako s úzkými džíny a vysokými nebo kotníkovými kozačkami určitě bude vidět v ulicích na podzim nejvíce. Styling je jednoduchý a tato kombinace vypadá skvěle. Na večer stačí vyměnit úzké džíny za úzké kalhoty a kozačky nahradit lodičkami, přidat luxusní kabelku a jste elegance sama hodná fotografa. Pokud jste odvážná a nebojíte se nachladnutí, oblečte pod sako krátkou oříznutou halenku nebo tričku a ukažte kousek bříška.

Dámské kožené stylové sako
kůže sako
sako na podzim
jak nosit kožené sako
Jak nosit kožené sako se širokými kalhotami

U kombinace širokých kalhot (džín) s koženým sakem platí to samé jako u kombinace koženého saka se širokou sukní. Nechte kožené sako rozepnuté nebo ho převázejte páskem. Lépe vypadá kratší kožené sako.

sako v kůži na podzim
jak nosit kožené sako

Kožené sako s dalším koženým oblečením

Podzim 2020 je ve jménu kůže, kůže, kůže. Klidně můžete míchat barevné kožené kombinace. Černé kožené sako a červené, hnědé nebo jakékoliv kožené kalhoty, kožené sukně jiné barvy? Proč ne! Jděte do toho!

jak nosit kožené sako
dámské kožené sako
kožené sako
Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *