Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Jak začít nosit šperky

Chci začít nosit dámské šperky

Většina žen by chtěla nosit šperky, ale nevědí jak a kde začít. Proto mnoho žen raději šperky nenosí vůbec, což je škoda. Správně vybrané šperky udělají za vaším oblečením tu správnou tečku. Nic nevylepší oblečení jako správně vybrané doplňky. Pokud chcete začít nosit šperky, nemusíte si hned zruinovat konto. Dnes se dají opravdu vybrat nádherné kousky i z bižuterie.

Existují pravidla pro výběr šperků?

Žádná pravidla neexistují. Mohu vám dát pouze doporučení.

  • Klidně můžete míchat stříbro a zlato. Některé šperky jsou v této kombinaci již vyráběné.
  • Drobnější šperky můžete  i vrstvit
  • Šperky korigujete i postavu. Chcete přitáhnout pozornost k nádhernému výstřihu a odpoutat pozornost od většího zadečku? Vyberte si krásný dlouhý náhrdelník. Díky šperkům můžete vypadat i vyšší a štíhlejší.
  • Trochu náročnější je, vybrat si náušnice, když máte nápadné dioptrické brýle.

 

Jak začít nosit šperky – krok 1

Pro začátek si vyberte pouze jednu část těla, na které byste chtěla ozdoby nosit. Ať už si vyberete prsteny, náramky, náušnice nebo náhrdelníky, začněte se základními kovy, jako jsou zlato nebo stříbro. Tyto základní barvy jsou neutrální a hodí se prakticky ke všemu

Vybíráme velikost šperku – krok 2

Ať už se rozhodnete pro náramek, náušnice, prsten nebo náhrdelník, začněte s méně nápadnými a menšími kousky. Ze začátku vám mohou být šperky nepříjemné, protože na ně nejste zvyklá. Náušnice vás mohou tížit, náramek vám překáží při práci, náhrdelník se pořád někde zamotává. Z nošení vybraného šperku musíte udělat zvyk. Noste jej měsíc a každý den, i když jste doma. Během této doby si na šperk zvyknete. Věřte mi! Po měsíci, když si šperk, který jste denně nosila, nevezmete, tak vám bude chybět.

Náušnice

Náramky

Náhrdelníky

Prsteny

Přidáváme šperky – krok 3

Když jste si zvykla nosit vámi vybraný šperk, jste připravená na další krok, přidat další šperk. Jediné, co nedoporučuji kombinovat náušnice a náhrdelník. Jinak si můžete přidávat šperky dle své libosti. Váš první výběr byly náušnice? Přidejte prstýnek nebo náramek. Byl první výběr prstýnek? Přidejte náramek a klidně dva.

Vrstvení šperků

Hodinky jako šperk

I hodinky jsou šperk. Zkuste k nim přidat jemný náramek a vaše zápěstí bude nepřehlédnutelné.

Módní trendy ve špercích

Módním trendem na jaro 2021 jsou velké a robustní šperky, ale i nadčasové perly hlásí velký návrat.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *