Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Sluneční brýle a jak je vybrat?

Sluneční brýle

Sluneční brýle jsou nezbytný doplněk jak pro muže tak pro ženy. Nosí se zrcadlovky,  velké kulaté, geometrické tvary, styl kočka, čtvercové a hlavně barevná skla (nejvíce žlutá).  A pilotky, ty jsou nadčasové.  Objevila jsem i vychytávku – skládací sluneční brýle.To mi připadá praktické, protože brýle nepatří do vlasů, ale na oči nebo do kabelky.




Investice do brýlí, které vám sluší, se vyplatí! Nechce se Vám se líčit? Nahodíte pouze sluneční brýle a rtěnku a už je z Vás tajemná žena.  Noste je co nejčastěji, nezapomínejte je doma. Nejdříve než si vyberete styl, ale určete tvar svého obličeje, abyste vybrala ty brýle, které se k Vašemu obličeji hodí nejlépe. Sepněte vlasy dozadu a stoupněte si před zrcadlo, abyste mohli určit Váš tvar obličeje.

Ten, kdo má oválný tvar má štěstí – můžete mít prakticky jakýkoliv tvar brýlí. Dobře budou na Vás například vypadat čtvercové brýle se zaoblenými hranami.

Máte kulatou tvář? Cílem je Vaši tvář zeštíhlit. Nebojte se velkých brýlí se silnějšími obroučky. Vyhněte se kulatým a tenkým obroučkám

Podlouhlá tvář potřebuje zkrátit. Vybírejte obdélníkové sluneční brýle se silnějšími obroučky na stranách.

Brýle proti slunci

Čtvercovou tvář musíme zjemnit. Oválné a čtvercové rámy se zaoblenými rohy jsou  pro Vás to nejlepší.  Vyhněte se hranatým obrubám

Trojuhelníkovému tvaru obličeje sluší tzv. kočičí brýle, protože musíme horní část obličeje rozšířit.

U srdcového tvaru obličeje musíme zamaskovat široké čelo. Brýle by měly kopírovat Vaše lícní kosti. Vybírejte čtvercové.

Pokud je Váš obličej drobný, vyhněte se obrovským brýlím. Byla byste v nich utopená. Barvu obrouček si vybírejte tak, aby se hodila k Vašemu šatníku. Chybu neuděláte s neutrálními barvami jako jsou černá, hnědá nebo béžová. Vyhněte se u brýlí přílišnému zdobení.

A nezapomeňte zkontrolovat UV filtr. Tmavé brýle bez UV filtru Vám mohou poškodit Váš zrak!! A tady se podívejte na pár značkových i neznačkových slunečních brýlí.

1/ 339,-   2/ 390,-   3/ Ray-Ban, 4 299,-   4/ Ray-Ban skládací 3 790,-   5/ Vans skládací 418,-   6/ Amazon 12 dolarů

sluneční brýle1

 



Sdílejte

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *