Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Nejlepší dámský kabát podle typu postavy

Jaký dámský kabát je nejlepší pro vaši postavu

Podzim je tady a mě se neustále množí otázky: Jaký dámský kabát je vhodný pro moji postavu? Mohu nosit delší sukni než dámský kabát? Jakou má mít dámský kabát délku když jsem vysoká, malá atd. Když jsem dnes zvedla asi pátý telefon s touto nebo podobnou otázkou, tak jsem se rozhodla, že vám zkusím udělat takového malého průvodce o tom, jaký dámský kabát je nejlichotivější pro každou postavu a jakou délku dámského kabátu byste měly zvolit a k čemu se nejlépe jaký dámský kabát hodí. O tom, jaké jsou nejlepší dámské bundy a kabáty na podzim 2020, jsem už psala.  Tak teď se podíváme, jaký dámský kabát je nejslušivější právě pro vás.

Nejlepší dámský kabát

Dámský kabát by měl být: teplý, stylový a lichotivý k vaší postavě. Různé módní trendy kabátů pro ženy přicházejí každý podzim a zimu, ale to neznamená, že jsou dobré právě pro vás. U dámského kabátu nejvíce záleží na střihu a ten musí vyhovovat vaší postavě.
Nejlepší dámský kabát pro postavu obráceného trojúhelníku

Vaše ramena jsou širší než boky. Musíte vyvážit horní a dolní část těla. Vyhněte se vycpaným ramenům, velkým klopám a límcům. Můžete si dovolit i spadlá ramena. Dámské kabáty přepásané páskem s rozšířenou dolní částí kabátu, kde jsou i umístěné zajímavé detaily. 

830222294381400007

Nejlepší dámský kabát pro zakulacenou postavu s bříškem

Nejužší část vaší postavy jsou boky a máte plnější střední část těla. Nejvíce vám bude slušet kabát rovného střihu s délkou do půli stehen (tzv. Cocoon).

Nejlepší dámský kabát pro postavu přesýpacích hodin

Ideální ženská postava se zvýrazněným pasem a přibližně stejnými rozměry přes prsa i boky. Jasnou volbou jsou pro vás kabáty s páskem (zavinovací kabát nebo trenčkot). Pokud máte užší ramena, volte strukturovaná ramena. Vyhněte se dvojřadým dámským kabátům.

 

830227298381401527
Dámský kabát pro postavu s výrazným pasem a větším zadečkem

Máte širší boky než ramena a výrazně úzký pas. Hledejte dámský kabát, který zdůrazní ramena (např. nárameníky)  a  zvýrazní pas.  Dámský kabát s detaily na horní části kabátu jako jsou široké klopy, velké límce, vám bude slušet. Definujte pas třeba páskem.
Dámský kabát pro vysokou obdélníkovou postavu 

Máte kliku, vám sluší prakticky všechny druhy i délky dámských kabátů. Nebojte se ozdob a přidejte je na ta místa, která chcete zdůraznit.

 

 

Další typy postavy, které je třeba zvážit u výběru dámského kabátu

Nejlepší kabáty pro velká prsa

Vybírejte kabáty s výstřihem do „V“ nebo otevřený styl kabátu a přidejte pásek, abyste definovaly pas
Nejlepší dámské kabáty pro malé postavy

Dejte si pozor, ať vaše kabáty nejsou příliš objemné, protože byste se ve velkém kabátu ztratila. Nejvíce vám budou slušet krátké kabáty. Pokud upřednostňujete delší kabát, tak musí mít štíhlou linii a rozhodně noste k dlouhým dámským kabátům podpatky.

830220295381399867

Délka dámského kabátu

Krátké a středně dlouhé dámské kabáty (do poloviny stehen)jsou skvělé pro  ženy s průměrnou výškou nebo malé ženy. 

Dámské kabát, které končí těsně nad koleny je lichotivý pro většinu žen s průměrnou výškou. 

Dlouhé kabáty, které končí pod koleny nebo delší vypadají lépe na vyšších ženách 

Zvažte také za jakého materiálu kabát je. Pro drobnější postavy se nehodí těžké  nebo objemné kabáty 

Pokud se rozhodnete nosit pod kabát šaty, pak by délka šatů neměla být delší než kabát.

Dobře vypadá krátká bunda a dlouhá sukně (šaty)

Vždy berte v úvahu váš typ postavy. 

 
Tak doufám, že jste si hezký dámský kabát vybraly. Pokud ne, tak využijte mých služeb nákupy s osobním a módním stylistou
Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *