Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Jak se nenudím/žiju v důchodu

Tak dneska trochu jinak. Něco málo vám řeknu jak žiju. Vždycky dostanu hysterický záchvat smíchu, když mi lidé říkají:“ No jo, ty máš život, jsi v důchodu a nenudíš se celý den? Po tom, co jsi dělala marketing v Datartu, Tesco atd, tak jsi za vodou, co? A co děláš celý dny?“
Tak pro všechny: Fakt se nenudím. Spíš nevím, co dřív. Musela jsem si udělat přesný časový rozvrh, protože jinak nestíhám. Ten ovšem velmi často porušuji, protože mé klienty, klientky, vnoučata a babičku můj časový rozvrh nezajímá.

Na nákupy jsem se zařekla, že nebudu brát více jak 3 klienty týdně a v jeden den beru jenom jednoho klienta. Většinou si mě objednávají tak na 3 hodiny a běhat 6 hodin po obchodech už fakt nedávám.  Ještě tak dám nákupyorganizaci šatníku, protože u toho mohu sedět – někdy. Takže vám něco řeknu o takovém běžném týdnu.
Móda a život v důchodu

Vstávám okolo 6 hodiny ráno, každý den. V pondělí je pohoda. Většinou mi chodí paní na úklid, takže musím být dopoledne doma. Využívám čas a snažím se vyplodit nějaký článek. Většinou čerpám inspiraci od klientů, podle jejich problémů a podle toho, co je zajímá. Od 15:00 hodin mám již domluvené klienty.

Vracím se okolo 19:00 večer a padnu za vlast. Úterý – čtvrtek se snažím domlouvat klienty na dopoledne, protože v obchodech není tolik lidí a odpoledne jsem většinou na schůzkách s firmami, které se mě snaží využívat. Protože chci zůstat nezávislá, tak je často pošlu do háje. Přece nebudu doporučovat oblečení nebo kosmetiku podle toho jak chtějí firmy. To je moje zásada. Ale někdy je z toho schůzka zajímavá. Dost často mě také zavolá nějaká firma, která chce poradit ohledně marketingu. Tam už si opravdu vybírám a marketingové poradenství dělám pouze tehdy, když je to zajímavé. Tím nemyslím jen finančně.

Týden módy v důchodovém věku
Třeba minulý týden jsem se sešla s klučíkem, který má firmu a ta plete svetry podle toho, jaký chcete vzor nebo svetr na miru a jo a ještě prodává ponožky ze kterých prý nesmrdí nohy (Teď je zkouším na svém manželovi. Podle toho jak to dopadne, tak dám vědět). Můžete se podívat tady Musím nabídnout mým klientům, co je pro ně nejlepší, a ne pro nějaké firmy. Jsem přece podle hodně lidí za vodou. Ne, nejsem. Jinak bych se takhle nehonila a válela bych se někde u moře. Asi jsem něco dělala špatně?!

Večery módy v důchodu

Po večerech dělám pro mé klienty, kteří chtějí poradit jak zakrýt problematické partie a zvýraznit ty krásné části svého těla, manuály. V pátek už jezdím pro moji maminku, abych si ji vzala na víkend domů a musím něco uvařit, aby si pošmákla. Nemohu se hnout z domu, protože už nemůže být sama. To bývá někdy problém, protože v neděli mívám službu v OC Smíchov. To musí zaskočit syn, dcera nebo manžel. No, a do toho chci nacpat nějaké to setkání s přáteli a vidět taky někdy děti.

móda pro ženy
móda v důchodu

NUDA, CO??? Jste také v důchodu? Napište mi jak trávíte svůj čas. Hezký důchod vám přeje
RenataSdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *