Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Vyznáte se v názvosloví džín?

Tipy džín

Tolik tipů džín, ale které džíny jsou vlastně které? Které jsou pro mě ty vhodné? Jaký je mezi nimi rozdíl? Ne, fakt to není jednoduché. Tak snad Vám to tímto jednoduchý přehledem trochu usnadním. A kdyby vám něco nebylo jasné, dejte vědět do komentářů osobního stylisty v Praze.
Flare – rozšířené, tzv. zvony –

Tento tip jeans se proslavil v 70tých letech.  Jsou rozšířené od kolen dolů  a vytvářejí zvony. Pokud nejsou zvony moc široké a doplníte je podpatky, fungují pro ženy s větším pozadím (tip hruška). Musí být dostatečně dlouhé.

Boot Cut

Tyto džíny jsou kompromisem  mezi straight a flare. Měly by přiléhat na stehnech a mírně se rozšiřovat směrem dolů. Sluší ženám s plnějším poprsím, výrazným pasem a tvarovanými boky. Opět musí být dostatečně dlouhé.

Boyfriend

Jsou těsnější na přes zadek volné přes nohy. Díky volnějšímu střihu jsou velmi pohodlné  ideální na běžný den. Sluší i ženám se silnějšími stehny. Když k nim obujete podpatky a sako, můžete vyrazit i na rande

Skinny/super skinny

Jsou velmi úzké přes stehna i kotníky.  Zvýrazní všechny chyby vaší postavy. Nejvíce sluší štíhlým ženám s rovnýma nohama.  Pokud máte silnější kotníky, sáhněte raději po džínách slim nebo straight. Postava tipu jablko by se jim měla zdaleka vyhnout.

Slim

Jsou to také úzké džíny, ale ne tak těsné jako skinny. Nemáte v nich tak obtažená lýtka.  U kotníků jsou širší. Pokud jste silnější postavy a chcete úzké džíny třeba k tunice, tak tyto jsou pro vás ty pravé. A kvalitní čokoláda vás jistě potěší.

Straight

Rovné džíny, které sluší skoro všem postavám. Pěkně tvarují nohy. Od kolen dolů jsou rovné. Středně vysoký pas, rovné nohavice a tmavá barva postavu opticky zeštíhlí a vytvarují.

 

Tak co, pomohlo vám to trochu? Už víte, které džíny si koupíte?Sdílejte

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *