Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Kabáty tipy na nejlepší střihy kabátů podle vaší postavy

Kabáty, nejlepší střihy podle postavy

Tak vás opět zdravím, abych vám zkusila poradit, jaký kabáty se hodí právě pro tu vaši postavu. Ten správný kabát potřebujeme všechny a není to zrovna nejlevnější záležitost, tak je dobré vědět, jaký střih bude slušet právě vám. Krásný a slušivý kabát může pozvednou váš styl, ale také ho zabít. Většina žen má tendenci si kupovat kabát příliš velký (přece se mi pod něj musí vejít ještě svetr). 80% mých klientek nosí příliš velký kabát. Takže velikost kabátu je první na co se zaměříme. Když si koupíte kabát příliš velký, budete v něm utopení. Správnou velikost poznáte hlavně podle toho, jak vám sedí v oblasti ramen. Když kabát zapnete, nikde by vás neměl táhnout a krčit se. Nezapomeňte se na sebe podívat zezadu. Ani tam se nesmí kabát krabatit. Pokud jste menší postavy, pravděpodobně vám budou dlouhé rukávy u kabátu.

ZKRÁTIT!

Dnes to není problém a hned budete v kabátu vypadat lépe. Rukáv kabátu by měl končit tam, kde ohýbáte zápěstí. Otázku, kterou byste si měly při koupi kabátu položit, je zda chcete něco nadčasového nebo trendy. Pokud máte menší rozpočet, je lepší volit nějaký nadčasový klasický kabát v neutrální barvě. Dalším kriteriem pro výběr kabátu je délka. Základní pravidlo je, že menší postavy by neměly nosit dlouhé kabáty. Ideální je délka ke kolenům. Pokud jste vyšší postavy, můžete si dovolit kabát delší. Také se zamyslete, zda nosíte kalhoty nebo sukně. Nevypadá dobře, pokud nosíte sukni, která z kabátu kouká. Potřebujete poradit? Pro své zákazníky jsem k dispozici zdarma i online. Také nezapomeňte, že se blíží Dny Marianne. To zase bude masakr. Kupóny již mám. Pokud chcete můj doprovod, prosím, co nejdříve se objednejte. Na tyto dny je klientů hodně. Jo, to je tak vždycky. Přes léto havaj a na podzim a na jaře nevím kam dříve skočit. Tak vám přeji hezký a úspěšný výběr oblečení a mějte se.

Kabáty podle postavy:

1/ Hruška – Rozšiřte ramena širšími klopami. Vyrovnáte tím širší boky. Pásek zvýrazní váš štíhlý pas. Nevyhýbejte se ozdobám na ramenou.

Vero Moda Dámský kabát Waterfall Class 3/4 Wool Jacket Black S
Vero Moda Dámský kabát Two Dope Check 3/4 Wool Jacket Tobacco Brown Black With Winetasting XS
2/ Jablko – Žádné ozdoby okolo pasu. Nejlepší je rovný kabát s výstřihem do „V“. Pánský styl s délkou ke kolenům je ten pravý pro vás. Áčkový kabát vám bude také slušet.
Vero Moda Dámský kabát Jackie Cool 3/4 Jacket Boos Dark Grey Melange L
Mango - Kabát Adore
3/ Velká prsa – Pro vás je nejlepší kabát, který se nezapíná, ale jenom zavazuje okolo pasu. Nebudete mít problém, že vám je kabát malý přes prsa
ONLY Dámský kabát Runa Spring Coat CC Tlr Night Sky XS
Mango - Kabát Maca2
4/ Kabát trojúhelník – Vyhněte se jakýmkoli ozdobám na ramenou. Výstřih do „V“ nebo zapínání až ke krku. Kabát s nabíranou spodní částí vytvoří ty správné křivky.
s.Oliver Dámský kabát 38.899.95.3647.9999 Grey 38
Béžový dlouhý kabát Miss Selfridge

5/ Kabát Obdélník – Můžete mít jakýkoliv kabát. Experimentujte se vzory, objemem i materiálem. Vy si můžete dovolit i chlupatinu.

s.Oliver Dámský kabát 05.809.52.8481.91W0 Ash Grey Melange 36
Answear - Kabát Animal me
6/ Přesýpací hodiny – Volte kabáty s páskem ať jsou vidět vaše ženské tvary
Smashed Lemon Dámský kabát Black/Cognac 18633 S
Guess Jeans - Kabát


Sdílejte

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *