Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Připravte svůj šatník na podzim

Na trh pomalu přicházejí nové podzimní kolekce. Nemyslíte, že je čas na úklid šatníku? V ideálním případě byste měly mít ve Vašem šatníku pouze to oblečení, které v současnosti nosíte. Kousky, které jsou Vám malé nebo jsou mimo sezónu nemají ve vaší skříni co dělat. Méně je více a Vy budete moci efektivněji kombinovat Váš outfit.

1/ Zhodnoťte svůj životní styl

Odpovídá Váš šatník vašemu životnímu stylu?  Máte spoustu večerních šatů nošení, ale málokdy na večerní akce chodíte? Máte šatník plný formálních obleků, ale nyní pracujete z domova nebo v méně formálním prostředí?

2/ Buďte upřímní ke své postavě

Které části svého těla chcete zvýraznit a které zamaskovat? Dejte pryč všechno oblečení, které tuto funkci  nesplňuje

3/ Připravte si papírové krabice a popište je

a/        Vyhodit

b/        Darovat

c/         Prodat

d/        Sentiment

4/ Vyndejte všechno Vaše oblečení z šatní skříně, zásuvek, košů apod. včetně bot a složte je

dohromady na podlaze nebo na posteli.

5/ Vyberte oblečení,  které tvoří základ vašeho šatníku. To je oblečení, které nosíte v pravidelných intervalech a oblečení, které by vám chybělo, pokud byste ho neměly. To si ukliďte. Pokud jste na sobě určitou věc neměly 1 rok, je opotřebovaná nebo má již vybledlou barvu,  bez milosti ji vyřaďte.  Koupíte lepší.

6/ Druhá hromada oblečení, kterou si uděláte je mimo sezónu. Teď ho nějakou chvíli nosit nebudete. Uložte ho mimo šatní skříň.

7/ Je-li oblečení větší o více než 2 velikosti nebo je Vám malé dejte ho dle zachovalosti do krabice a/, b/, nebo c/. Třeba máte nějaké oblečení, které má pro vás sentimentální vzpomínku. Takové oblečení dejte do krabice d/.

8/ Oblečení, které prošlo Vaším kritickým pohledem a chcete si ho ponechat, rozdělte dle druhů (šaty, sukně, kalhoty……)tak, aby byly pohromadě. Je také praktické mít oblečení seřazené dle barev.

Chcete-li mít skutečně organizovanou skříň, pak by mělo být Vašim cílem, zbavit se co nejvíce kusů oblečení.   To neznamená, že byste měli vyhodit své oblíbené věci – to znamená, že byste se upřímně měly zeptat sami sebe, které oblečení budete opravdu nosit. Vím, že je těžké se s některými věcmi rozloučit, ale funkční šatník bude Vaší odměnou a za každých 5 vyhozených věci si můžete koupit jednu novou.

Nevíte jak na to? ráda Vám pomohu

 

Sdílejte

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *