Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Proč je pro podnikatele oblečení důležité?

První dojem
Tím, jak se podnikatel obléká, jak vystupuje a jak vypadá, o sobě vytváří první dojem a sděluje okolí „KDO je. A rozhodující jsou první 3 sekundy. Už nikdy jindy nebudete mít šanci udělat první dojem, tak toho využijte.
Bez ohledu na to v jakém oboru podnikáte, je důležité být oblečen profesionálně, vypadat upraveně a působit důvěryhodně. Cílem podnikatele je uzavřít obchod a to správné oblečení vám v tom může pomoci. Žabky a šortky vám k uzavření obchodu nepomohou. Ale ani milionové hodinky, které často podnikatelé nosí vám nepomohou obchod uzavřít. V tu chvíli se v protějšku okamžitě rozbliká varovné světélko, že na klientech vyděláváte moc. Vybrat oblečení pro podnikatele prostě není jednoduché.

Klíčové oblečení
To neznamená, že musíte být pánové podnikatelé v obleku. Rozumím tomu, že se chcete cítit ve svém oblečení pohodlně. Jen byste měli rozlišovat mezi „casual“ stylem a oblečením na zahradu. Roztrhané džíny, šortky, žabky, mikinu noste ve svém volném čase. Dobře střižené sako, kalhoty správné délky s páskem, který je ve stejné barvě jako šněrovací boty by měly být základem vašeho šatníku.
Investice do několika klíčových kusů se vám vyplatí. Kupte si tmavě modré a šedé kalhoty, tmavomodré džíny, pár hezkých košil (určitě bílou a bleděmodrou), bílé a černé tričko, 2 – 3 sportovní saka a hnědé a černé kožené boty, bílé tenisky a máte hrubý základ.

Oblečení podle oboru podnikání

Musíte se cítit ve svém oblečení dobře a sebejistě. Oblečení vám nesmí být velké, ale ani malé. Mělo by být tzv. fit. Samozřejmě je rozdíl, jestli podnikáte např. v oboru financí, stavebnictví nebo ve sportu. Oblečení byste měli vždy přizpůsobit protějšku, času i místu. Pokud jste pozvali svého klienta do hospody na pivo nebo na stavbu v Praze, asi byste v obleku vypadali směšně. U běžného jednání vsaďte na nadčasovou klasiku.

Jakou roli hraje výběr barev
Volte raději tmavší barvy a zapomeňte na křiklavé vzory. Správné barvy mohou vyvolat specifické reakce. Nic nezkazíte tmavě modrým nebo šedým oblekem.

Nejčastější chyby
Věřím, že o bílých ponožkách do sandálů a podobných absolutních faux pas (např. čisté boty, košile s krátkým rukávem do obleku…) není třeba již hovořit. Tady je 7 nejčastějších chyb v oblékání u podnikatelů.

1/ Příliš velké sako
Většina podnikatelů (včetně našich politiků) si neumí koupit sako a už vůbec ne oblek. Sako si kupují příliš velké a pak vypadají, že ho mají po dědovi.

2/ Špatná délka kalhot
Kalhoty musí mít správnou délku. Měly by dolehnout na botu a vytvořit jeden záhyb. Příliš dlouhé kalhoty se nad botami vlní.

3/ Pásek u kalhot
Pásek u kalhot slouží jako ozdoba a ne k tomu aby vám kalhoty nespadly. Spona pásku u oblekových kalhot musí být jednoduchá. Pásek vždy musí mít stejnou barvu jako boty.

4/ Nezastrčená košile
Přes kalhoty se nosí tričko. Košile patří vždy do kalhot.

5/ Plné kapsy věcí
Jedním z nejrozšířenějších prohřešků jsou kapsy nacpané peněženkami, mobily, klíči a podobně. Myslíte, že je vaše pozadí hezké, když si do zadní kapsy u kalhot nacpete peněženku?

6/ Bílé tričko s kulatým výstřihem pod košilí
Proboha, proč všichni musí vidět, že máte pánové pod košilí tričko? Buď si kupte tričko s výstřihem do „V“, aby nebylo vidět nebo a mnohem lepší je tzv. neviditelné tričko, které je navíc sací a pod košilí se vám nebudou rýsovat rukávy.

7/ Já na to mám
Příliš velká loga jsou zbytečná a nevkusná. Tváří luxusu a stylu je diskrétnost. Když máte peníze, můžete si koupit drahé oblečení, ale styl si nekoupíte.

Ko?ile Gant Stretch Plain Sateen Reg Town
Ko?ile Gant The Oxford Shirt Reg Bd
Kalhoty Gant G1. The Breeze Cotton Suit Pant
Kalhoty Gant G1. The Summer Check Suit Pant
Sako Gant O1. Bunda letní šortky
Sako Gant O1. The Pin Blazer T
Joop! - Polobotky
Calvin Klein - Kožený pásek
Esquire Pánská kožená taška 781406
šedé kostkované lněné sako Hackett London
Bílé pánské kožené tenisky Nike Blazer Low
Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *