Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Pánové i dámy, čeká vás prezentace?

1/ černé kalhoty   2/ halenka, která schová bříško   3/ moderní vesta, která schová zadeček   4/ elegantní mokasiny a nebudou vás bolet nohy

Pod článkem outfit pro muže.

Určitě jste strávili plno času pečlivou přípravou své prezentace. Je krásná, plná moudrých myšlenek a animace. Jedna z otázek, která vás také ale napadne je: „Co si vezmu na sebe?“ Nepodceňujte tuto otázku. Ne, není povrchní. To, co budete mít na sobě, je stejně důležité jako prvních 10 úvodních a 10 závěrečných vteřin vaší prezentace.  Potřebujete získat přece publikum na vaši stranu, a proto s nimi musíte navázat vztah, vytvořit pozitivní dojem a k tomu vám pomůže i vaše oblečení.  Samozřejmě záleží na tom co, kde a komu prezentujete a podle toho se bude oblečení lišit. Pokud budete prezentovat v kreativním prostředí (reklamní agentury…), může být vaše oblečení určitě uvolněnější,  než když budete prezentovat někde v bance.

V každém případě se zamyslete nad vaším publikem. Měli byste být o trošinku lépe oblečeni než vaši posluchači. Když si nejste jisti, business casual je sázkou na jistotu. Protože řeč těla hraje také důležitou roli při vaši prezentaci,  je třeba, abyste se cítili komfortně. Dámy, žádné příliš upnuté oblečení (pokud byste si každou chvíli popotahovaly sukni nebo halenku nepůsobilo to dobře). Pokud si obléknete sukni nebo šaty, doporučuji délku ke kolenům. Na podiu se budete pravděpodobně pohybovat a Váš pohyb by neměl být omezen ani příliš vysokými podpatky. Vyhněte se také posledním výstřelkům módy a vyzývavému oblečení.

Věnujte pozornost i detailům. Dámy, ujistěte se, že vám nechrastí šperky a váš make up není příliš silný. Pánové naleštěte si boty a oholte se.

Nezapomeňte, že prezentujete i sami sebe a oblečení, které budete mít na sobě je skvělý způsob jak svoji osobnost prezentovat.

prezentace1

 

1/ sako   2/ Košile s kravatou, která nenudí   3/ černé kalhoty   4/ pásek, vždy ve stejné barvě bot   5/ boty

Vidíte, ani oblečení na takovouto příležitost nemusí být nudné!

Tak držím palce a přeji úspěšnou prezentaci.

Sdílejte

1 comment

  1. Zdravím, děkuji za tip. Právě řeším, co na sebe. Zatím jsem koukal na tento svetřík: (uveden nefunkční odkaz) Co na něj říkáte? Myslím si, že je fajn!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *