Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Šortky v každém věku, jak je nosit

Jak nosit šortky v každém věku.

Zdravím z deštivého počasí. Je to to správné počasí na nákupy nebo na psaní článků. Dnešní nákupy tentokrát s klientem a ne s klientkou už mám za sebou. Rozhodla jsem se totiž, že víc jak 3-4 hodiny nákupů se stylistou denně (což odpovídá jednomu klientovi denně) nebudu dělat. A to hlavně proto, že jsem pak úplně vycuclá a myslím, že další klient nedostane už takový servis jaký si zaslouží. Sice jsem pár klientek asi naštvala, protože jsem jim navrhla trochu delší termín a to se jim nelíbilo, což mi bylo upřímně líto, ale to se nedá nic dělat. Raději méně spokojených klientů, než hodně a nespokojených. Tak to jen tak na úvod.
Jak jsem napsala ten článek o délce sukně, https://www.stylista-osobni.cz/vybrat-spravnou-delku-sukne/ tak se roztrhl pytel s dotazy tipu:“Jsem příliš stará na šortky? Mám velký zadek, mohu nosit šortky? Jak krátké mohu nosit šortky? ……“. Takže:

Jak na šortky?

Pokud se v šortkách necítíte dobře, tak je nenoste. Pokud je vám více než 40, 50,60 let a chcete nosit šortky a cítíte se v nich dobře, tak směle do nich. První, na čem velmi záleží je správná délka šortek, což bývá někdy dost složité. Nezáleží ani tolik na vašem věku, jako na postavě a na tom, jaké máte nohy.
1/ Takové ty úplně kratičké (jak vám z nich kouká půlka zadku), tak ty nenoste ani když vám je 15 let a jste hubená jak tyčka. Není to sexy, je to vulgární.
2/ Střední a pohodlná délka šortek je v těch místech, kde vám končí prostředníček svěšené ruky, když stojíte.
3/ Delší šortky jsou oblíbené a elegantní a končí cca 3-5 cm nad kolenem
4/ Dlouhé šortky – klasické Bermudy končí v horní části kolena a jsou skvělou volbou, pokud již nejsou vaše nohy tak pevné jako dříve nebo potřebujete šortky, které jsou trochu formálnější.
Druhá věc na které velmi záleží je, aby šortky nebyly příliš těsné. Mezi nohavici a nohu by se vám měly vejít minimálně dva prsty. Dejte si pozor, když si sednete, aby se vám šortky nezařízly do stehen. Šortky, u kterých se nohavice ohrnují vám vždy přidají na objemu stehna. Takže pokud nemáte nožky jak laňka, vyhněte se jim a naopak, pokud jsou vaše nohy příliš hubené, to jsou ty správné šortky pro vás.
Chcete-li i v šortkách vypadat elegantně, vyhněte se úzkým vrškům. Vzpomeňte si na pravidlo rovnováhy: Délka = krátké triko + dlouhá sukně, krátká sukně + dlouhé triko, objem = úzké kalhoty + velký vršek.
Když si k šortkám vezmete žabky budete vypadat jednoduše. Zkuste přidat šperky, skvělou kabelku a elegantní sandálky.

TIP: Máte-li větší zadeček a štíhlý pas, vyberte si kraťasy se zvýšeným pasem a širšími nohavicemi

Tmavě modré pruhované kraťasy ONLY Neil
červené kraťasy s vysokým pasem ONLY
Růžové volné kraťasy s vysokým pasem ONLY Kira
Tmavě modré květované kraťasy Dorothy Perkins Curve
Bílé květované kraťasy Dorothy Perkins
Answear - Kra?asy
Puma - Kra?asy x Shantell Martin
Answear - Kra?asy


Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *