Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Jaký výstřih pro vás nejlepší?

Jaký výstřih je pro vás nejlepší?

Najít svůj osobní styl je často cestou pokusu a omylu. Znát nejvíce lichotivý výstřih u šatů, triček nebo halenek, pro vaši siluetu vám může ušetřit spoustu času. Na detailech záleží, takže při nakupování oblečení mějte na paměti tvar těla. Pokud si nevíte rady, můžete si nechat udělat analýzu postavy, ve které se dozvíte celkově, jaké střihy jsou pro vaši postavu nejlepší. Když zvažujete, jaký výstřih u triček, svetrů, šatů nebo halenek je pro vás nejlepší, musíte vzít v úvahu 4 hlavní faktory:

– Tvar těla (šířka boků, ramen, velikost prsou)

– Výška postavy (malá, střední, vysoká)

– Krk (silný, dlouhý, krátký)

– Tvar obličeje (dvojitá brada, široká tvář,úzká tvář)

Jaký tedy vybrat výstřih, aby byl co nejlichotivější?

Nejčastější typy výstřihů

Lodičkový výstřih –  Vypadá skvěle na ženách, které mají dlouhý krk. Pomáhá rozšířit ramena a tím vyváží široké boky. 
Výstřih do „V“

Existuje spoustu typů výstřihů „V“ – úzké „V“, široké „V“, hluboké „V“……. Zjistěte, které véčko vám lichotí nejvíce. Pokud máte široká ramena, pak jděte na užší, hlubší tvary V. Pokud chcete vyvážit boky, pak jděte na široké výstřihy do V.  Je to výborný výstřih hlavně pro malé postavy, protože je opticky prodlouží. Pokud máte široká ramena, krátký krk nebo velká prsa, bude vám tento výstřih  lichotit u šatů, triček, halenek i svetříků.
Klasický kulatý výstřih

Tady hodně záleží na hloubce kulatého výstřihu. Kulatý nízký výstřih sluší úzkým a hranatým tvářím. Jinak moc slušivý není. Dejte si na tento výstřih pozor hlavně u šatů. Zvýrazňuje velká prsa a zkracuje krk, zakulacuje tvář i ramena. Uvolněnější verze – hlubší kulatý výstřih naopak váš krk prodlouží a lichotí ženám, která mají malá prsa.

Rolák – sluší ženám s dlouhým krkem a zvýrazňuje hruď, takže sluší také ženám s malým poprsím. Pozor na dvojitou bradu. Svetry, které mají rolák trochu od krku na dvojitou bradu tolik neupozorní.
Výstřih voda

Elegantní a opravdu ženský výstřih, který změkčí váš vzhled. nejvíce sluší ženám s malým poprsím. I obyčejné tričko s vodopádovým výstřihem je hned zajímavější.

Čtvercový výstřih – funguje velmi dobře pro větší poprsí, kratší krk a na vyvážení širších boků. Šaty se čtvercovým výstřihem získají na originalitě.
Límec – je všeobecně lichotivý. Hodí se pro všechny typy postav a tváří, protože knoflíčky můžete zapínat tak vysoko, jak je potřeba.  Chcete, aby vaše poprsí vypadalo plnější? Zapněte u košile nebo trička knoflíčky až ke krku. Pokud máte velká prsa, volte měkčí tkaniny a knoflíčky rozepněte.

Asymetrické výstřihy – Tento výstřih u triček nebo šatů je kreativní a můžete s ním vyvážit asymetrie těla nebo obličeje.Sdílejte

1 comment

  1. Nádherný přehled výstřihů děkuji, konečně jsem v obraze co a jak v této oblasti módního stylingu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *