Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Jak nosit trenčkot?

Zrovna tak jako džíny, bílá košile, černé kalhoty nebo malé černé je trenčkot jeden z kousků oblečení, který vám vždy vytrhne trn z paty, protože ať si pod něj vezmete cokoliv, vždy budete vypadat skvěle. Jaro máme za dveřmi (alespoň doufám) a v čem jiném ho přivítat než v tolik nadčasovém a nikdy z módy nevycházejícím trenčkotu? A jak najít ten perfektní právě pro vás, na to se teď podíváme.

Trenčkoty se prodávají v různých barvách i designu. Co se týká barvy, určitě neuděláte chybu, když vyberete klasickou béžovou nebo khaki. To jsou barvy, které se hodí ke všemu.

Úplně krátké trenčkoty do půli stehen sluší pouze malým a drobným ženám. Pokud jste malá, ale máte širší boky, volte střední délku ke kolenům. Budete vypadat vyšší a štíhlejší. Tato délka je vhodná prakticky pro všechny tipy postav. Dlouhé trenčkoty dodají punc elegance vysokým ženám.

Pokud máte úzká ramena a širší boky, hledejte trenčkot, který má široké klopy (hruška). Podívejte se také na kapsy, protože jsou umístěny v oblasti boků. Máte-li chlapeckou postavu a kapsy jsou velké s klopami, vykouzlíte nádhernou siluetu přesýpacích hodin. My ostatní, co tohle štěstí nemáme, volíme kapsy šikmé a nenápadné.

A jak ho nosit?

Je to tak univerzální kus oblečení, že ho můžete nosit ke všemu. Vypadá skvěle k džínám, kombinéze, kalhotám, ale klidně jej noste i ke kraťasům. Pouze u sukně si dejte pozor, aby trenčkot byl delší než sukně. Vypadá to lépe. Pásek nemusí být vždy pouze zapnutý, ale zkuste ho jen tak ležérně zavázat. Doplňte lodičkami, teniskami nebo balerinkami.

Zdvojnásobit šmrnc můžete těmi správnými doplňky. Šálu nebo šátek můžete přehodit přes ramena. Když vyhrnete rukávy a doplníte rukavicemi ve stejném odstínu, jako máte trenčkot, budete vypadat super elegantně. Máte i vy nějaké tipy, jak nosit trenčkot? Nebojíte se experimentovat?

Trenčkot HM  Trenčkot Zara   Trenčkot Mango

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *