Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Dress code pro svatební hosty

Svatební dress code

Svatby jsou v plném proudu a tak zazní otázka nejen pro nevěsty, ale i pro svatební hosty: „Co na sebe?“ Abyste nevypadali na svatební fotografii nereprezentativně. Je několik pravidel, které by svatební hosté, co se týká outfitu dodržet. Většina novomanželů nenechává nic náhodě – a to ani oblečení pro hosty. Většinou je na pozvánce uveden dress code.
Style tipy:

1/ Hlavní zásadou je nikdy nezastínit nevěstu. Bílé šaty má mít pouze nevěsta. Ne řekněte i barvě champagne nebo slonové kosti. Bílé akcenty a tisky jsou v pořádku, ale držte se dál od bílé krajky.

2/ Jedním z dalších tradičních pravidel je, že na svatbu není vhodná černá barva. Toto pravidlo je sice zastaralé, ale stejně bych tuto barvu raději nevolila. Pokud chcete tmavší barvu, vyberte si tmavě modrou. Nevhodné jsou také neonové barvy

3/ Neukazujte příliš mnoho kůže. V tento den je centrem pozornosti nevěsta, takže šaty s extrémně velkým výstřihem, ultra krátké mini a cokoliv, co je příliš sexy nechte doma. Přemíra flitrů také není to pravé. Jdete na svatbu a ne na party do klubu.

4/ Dejte si pozor na místo, kde se svatba koná. Pokud byste si na zahradní svatbu vzala jehlové podpatky, budete se bořit do trávníku. To je také jediné místo, kde je povolen klobouk. Pokud je svatba v kostele, nezapomeňte si vzít něco přes ramena.

5/ Bez ohledu na to, že se jedná třeba o velice neformální svatbu, nikdy si neberte džíny.

6/ Co jste možná nevěděli, že na svatbu nepatří také hodinky. Nicméně na ostatní doplňky nezapomeňte a určitě se neobedejte  bez psaníčka.

7/ Pánové, určitě nechte doma košile s krátkým rukávem.

Závěrem:

Pokud si nejste jisti co na sebe, zeptejte se. Když ani potom, tak si pamatujte, že středem pozornosti má být nevěsta a že je vždy lepší být oblečený o třídu výš než než níž.

1/ Orsay   2/ Karen Millen   3/ Zoot   4/ ewomenSdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *