Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Dámské džíny pro každou postavu

Dámské džíny

Najít ty správné dámské džíny, které vám budou nejen slušet, ale ještě vám budou pohodlné je opravdu složité. Mít dobré džíny v šatníku je nutností bez které se neobejdete. Dámské džíny jsou nadčasové, univerzální a je to zkrátka klasika. Všechny máte různé tvary postavy, velikosti i různý styl. Pro každou postavu existují džíny, které vám budou slušet. Nebudu zde dnes rozepisovat různé typy postav, ale existují 3 druhy džínů, které budou slušet každé z nás. Chce to ale hodně trpělivosti při zkoušení. Je několik základních kroků, které musíte dodržet, když dámské džíny vybíráte.

Na co si dát pozor při výběru dámských džínů

1/ Nespoléhejte na módní trendy džínů a vybírejte ty, které vám sluší

2/ jestli vám jsou džíny v obchodě trochu těsné, tak je to správné, protože jsou ze strečového materiálu a povolí. Za zadní část pasu byste měly zastrčit jeden až dva prsty. Ani víc, ale ani méně.

3/ Oblast rozkroku by měla těsně přiléhat k vaší kůži. Pokud vám rozkrok visí, džíny nekupujte.

4/ Zkuste tmavší džíny. Tmavé džíny jsou více lichotivější.

5/ Zkontrolujte zadní kapsy. Čím blíže jsou zadní kapsy u sebe, tím bude váš zadek vypadat menší. Pokud máte větší pozadí, vyhněte se různým výšivkám a ozdobám na zadních kapsách džínů.

6/ Pokud máte trochu bříško, dejte přednost džínům s vyšším pasem.

Pokud chcete uvolněné a pohodlné džíny, kupte si Girlfriend džíny. Zapomeňte na boyfriend džíny. Nesluší nikomu, ani dívkám, které měří 180cm a váží 50kg i s postelí. Jmenují se boyfriend, protože jsou zkrátka určené mužům. Naopak girlfrend džíny berou v potaz naše křivky.

Dámské džíny s rovnými nohavicemi, tzv stright, jsou klasickým stylem se kterými se budete setkávat mnoho let. Určitě by ve vaší skříni neměly chybět.

Další typ dámských džínů, které vám určitě budou slušet, jsou tzv. bootcut (zvonové) džíny. Víte proč jsou tak slušivé? Tím, že mají rozšířené nohavice vyváží vaši postavu (váš zadek hned bude vypadat menší). A ještě k tomu, můžete pod širší nohavice schovat boty na podpatku a nikdo nebude chápat, že jsou vaše nohy najednou tak dlouhé.

Osobně svým klientkám moc nedoporučuji skinny džíny. Mnohem lepší a slušivější jsou slim džíny. Rozdíl je mezi nimi ten, že dámské džíny slim jsou u kotníku trochu širší než skinny. Pokud na skinnách trváte, tak je noste místo legín a s delší mikinou, sakem nebo svetrem.

Je něco, co by vás ještě o džínách zajímalo? Napište mi do komentářů.

Sdílejte

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *