Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

9 módních pravidel, která už neplatí

Módní a stylistická pravidla

Taky vám maminka nebo babička říkala co s čím můžete nosit za oblečení a co k čemu se hodí a nehodí? Jojo. Pravidla módního oblékání a stylingu se mění. Dnes je prakticky možné nosit skoro všechno dohromady, ale musíte si dát pozor, abyste nevypadala jako strašák. Ale některá pravidla oblékání jsou už fakt zastaralá. Chcete vědět jaká a co si opravdu v klidu můžete obléci?

1/ Červená a růžová se nemají míchat dohromady

Kdysi se říkalo, že tyto 2 barvy nejdou k sobě. Není to pravda. Pokud spárujete tyto 2 barvy cíleně, vypadají ve skutečnosti moc dobře a moderně.

2/ Nenoste bílou v zimě

Blbost. Mnoho módních návrhářů to ukázalo na svýcho módních přehlídkách. Je to pouze o materiálu.  V zimě dejte přednost kašmíru, vlně nebo kůži. V létě zase bavlně nebo lnu.

3/ Šortky jsou jen na léto

Není to pravda. Zkusily jste v zimě vlněné volnější šortky s černými neprůhlednými punčochami, hrubě pleteným svetrem a s kotníčkovými botami?

4/ Nemíchat zlato a stříbro

Klidně můžete, ale musí být vidět, že je to úmyslně. Například na ruku navléknete Dámské náramky Heuréka různých šířek a v odstínech stříbra a zlata co dům dal. Klidně přidejte i růžové zlato. To samé platí pro náhrdelníky.
5/ Vodorovné pruhy vás rozšiřují

Už jsem o tom na mém blogu psala.  tady Není to o tom, zda jsou pruhy vodorovné nebo svislé. Je to o šířce pruhů a šířce mezer mezi nimi.

6/ Nenoste šaty a kalhoty dohromady

Šaty přes kalhoty jsou velmi moderní. A  je to pouze o materiálech a střizích. Mini šaty přes úzké kalhoty vypadají super a ještě schováte to, co schovat chcete.

7/ Denim on denim je módní faux pas

Také zastaralé pravidlo. Je to opět o materiálu a barvě. Světle modrá lehká denimová košile s tmavými džínami  bude vypadat velmi dobře.

8/ Kabelka, boty a pásek ve stejné barvě

Jo jo. To platilo za dob mé maminky. Teď už fakt ne. Dejte si na to pozor. Přece nechce vypadat jak stará matrona

9/ Červená rtěnka je jen večer

Není. Červenými rty oživíte svůj denní vzhled. Pouze zbytek make upu ať je minimální.
A víte co? Módní pravidla jsou od toho, aby se porušovala. Noste to, co chcete a v čem se dobře cítíte.Sdílejte

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *