Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

7 faux pas v létě v práci

O ponožkách v sandálech a propoceném oblečení se bavit ani nebudeme, protože předpokládám, že kdo čte tento článek, tak tyto základní věci ví. Ale jaké oblečení zvolit do kanceláře, když je horko? Některé firmy sice mají uvolněnější režim, co se týká oblečení, ale ani na Casual Friday se některé druhy oblečení do práce nehodí. Nezapomenutelný zážitek pro mě byl, když jsem ještě jako marketingová ředitelka šla na jednání do velké společnosti (fakt je, že byla česká) a tam běhali po chodbě pánové v šortkách a v žabkách. Sorry, ale zaměstnanci, kteří vystupují za takovou společnost pak nepůsobí profesionálně = můj názor. Zkrátka a dobře office je profesionální zóna. Takže čeho se vyvarovat?

 

1/ Příliš krátké šortky

Platí pro dámy i pány. Raději zvolte bermudy ve střihu chinos, které doplňte halenkou (košilí) a sakem.

 

2/ Crop topy

Na odhalené bříško v kanceláři fakt zapomeňte i když je krásně vypracované.

 

3/ Žabky, pánské sandály

Žabky patří na pláž nebo k bazénu. Zvedám ruku pro pohodlí, je ale spousta jiných a stylovějších možností. Pánové místo sandálů obujte tenisky nebo mokasíny.

 

4/ Sluneční brýle

V kanceláři je fakt nepotřebujete. Dámy vyndejte je i z vlasů a ukliďte do kabelky. Brýle ve vlasech vypadají příliš ležérně a patří na oči a ne do vlasů. Do těch  si dejte třeba hezkou sponku.

 

5/ Nátělníky

Pánové, pokud chcete předvést své bicepsy, existují jemnější a slušnější způsoby. Třeba pólo tričko s rukávy končícími tak, aby vaše bicepsy byly vidět. Dámy ani pro vás to není do práce to pravé.

 

6/ Průhledné oblečení

S průhlednými látkami velmi opatrně. Je zde velmi tenká hranice mezi tím, co je módní a co je slušné.

 

7/Havajské košile

Nechte si je pánové k moři. Tam v nich budete vypadat skvěle.

Hezký casual Friday a ať vám rychle uteče 🙂

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *