Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Nákup oblečení, 4 pravidla pro nákup nové oblečení

Šatna plná oblečení

Ale stejně nemáme stále co na sebe. Jsem přesvědčená, že to má většina z vás stejně. Není pro mě nic horšího, než utrácet své těžce vydělané peníze za něco, co po pár měsících stejně nenosím. Stejně těžké je pro mě (stejně jako pro vás) něco ze svého šatníku vyhodit. jako osobní stylista znám samozřejmě nákupní pravidla, která bych měla dodržovat. Někdy se mě stane, že je ale u svého nákupu oblečení poruším. Zajímavé je, že u klientů a klientek se mi to nestává. Několikrát jsem se třeba nechala zlákat cenově výhodným oblečením, které mi úplně nesedělo, ale se slovy: No nekup to, když je to zlevněné ze 2 000,- na 700,- jsem si oblečení koupila. Jak myslíte, že to dopadlo? Věc leží ve skříni a stejně ji nenosím. Což znamená, že kousek byl velmi drahý.Pravidla pro oblečení ve vašem šatníku:

Pravidlo 1/ Náklady na oblečení jsou podle toho jak často danou věc nosím. Pokud si koupím boty za 5 000,- a vezmu je na sebe 10x, vyjde mi jedno nošení bot na 500,-, což je levnější než výprodejová věc zlevněná ze 2 000,- na 700, kterou jsem měla na sobě jednou. Závěr: Už nikdy se nenechám zlákat cenou oblečení nebo bot, které bych nechtěla, kdyby byly za plnou cenu!!!!
Pravidlo 2/ Už nikdy si nekoupím drahý módní trend. Budeme ho nosit několik měsíců a co pak? Raději si kupte cenově dostupný nadčasový kousek a módní trend v levnější variantě
Pravidlo 3/ Nikdy, ale nikdy si nekupujte kousky, které se vám sice líbí, ale nejsou vhodné pro váš tvar těla. je to jedna z nejhorších chyb, jakou jsem párkrát udělala. Moc se mi líbí široké hodně nabírané kalhoty s vysokým pasem. Neodolala jsem a před dvěma lety, když začaly jít do módy jsem si jedny koupila. Co myslíte, kolikrát jsem je měla na sobě? Jednou, přesně jednou. vypadám v nich totiž jako krabice.
Pravidlo 4/ Nekupujte si kousky, které jsou sice nádherné, sluší vám, ale jsou nepohodlné nebo z nepříjemného materiálu. To se mi stávalo, když jsem byla mladší hlavně u bot. Červeným lodičkám na vysokém podpatku jsem neodolala. Rok mi ležely ve skříni a pak jsem je musela vyhodit, protože se v těch podpatcích vážně nedalo chodit.


Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *