Osobní módní stylista

Blog módního osobního stylisty

Kabát na podzim, trendy kabátů letošního podzimu pro vaši postavu

Trendy kabáty letošního podzimu

Trendy kabáty letošního podzimu lze shrnout do dvou slov – velký a dlouhý. Jenže my nepotřebujeme podzimní kabát, který bude jenom trendy. My potřebujeme podzimní kabát, který bude sedět na naši postavu a bude  módní, elegantní a stylový. Koupě podzimního kabátu je jedno z nejdůležitějších rozhodnutí podzimní sezóny.

Správný podzimní kabát

Ten správný podzimní kabát může pozvednout váš styl o několik levelů a mimoto je velmi pravděpodobné, že podzimní kabát budete nosit velmi často.  Protože každá z nás má různou osobnost, různé zaměstnání, různý životní styl a jinou postavu, musíme podzimní kabát vybírat i podle tohoto hlediska. Dalším hlediskem je samozřejmě vaše postava, vaše finanční možnosti a zda chcete kabát více trendy, nadčasový nebo praktický, protože  řekněme si upřímně, dlouhé kabáty na podzim jsou sice velmi trendy, ale za prvé si tedy nejsem jistá praktičností 🙂 a za druhé, pokud jste mrňavá jako já, tak bacha, abyste nevypadala jako pochodující kabát. 
Kabát na podzim, na co si dát při výběru kabátu pozor

Je několik bodů, které jsou při výběru podzimního kabátu důležité:

1/Chci něco nadčasového nebo trendy? Pokud si chcete koupit nadčasový kabát na podzim, tak na něm nešetřete. Velmi pečlivě se podívejte na materiál a složení. Nadčasový kabát vám vydrží několik let. Zkontrolujte podšívku i povrchovou úpravu kabátu a nezapomeňte se podívat, zda se může prát nebo se musí dávat do čistírny. Chcete -li velmi módní kabát, tak klidně jděte do nižší kvality.

2/ Zapřemýšlejte, co budete nosit pod kabát. Nosíte sako, svetr? Zkoušejte kabát s tím, co budete nosit pod něj. Velmi důležité je, aby vám kabát dobře seděl a vy se v něm cítily pohodlně. Podzimní kabát vám musí sedět v ramenou a nikde vás nesmí pnout. Pozor si dejte na délku rukávů. Kdopak ví, kde má správně délka rukávů končit? (Délka rukávů saka by měla končit tam, kde se ohýbá zápěstí – pokud jsou rukávy příliš dlouhé, budete vypadat, jakoby jste kabát podědila). 

3/ Výběr správného střihu podzimního kabátu pro vaši postavu. Nejste si jisté, který střih je pro vás ten nejvhodnější? Před koupí podzimního kabátu si přečtěte střih kabátu podle postavy

Tipy na podzimní kabáty

1/ Trenčkot – vybírat můžete mezi klasickým nadčasovým nebo módním, který se vyznačuje nafouklými rukávy a může být i ve vinylové verzi

2/ Maxi podzimní kabát – jde opravdu o nadrozměrný dlouhý kabát. Boty jsou vidět, pouze, když je kabát rozepnutý. 

3/ Růžový podzimní kabát – tentokrát je to méně o stylu, ale o to více o barvě.

4/ Kabáty z umělé kožešiny – nosily se již vloni. Klidně jděte do barev jako je třeba tyrkysová nebo modrá. Chybu ale neuděláte ani neutrální béžovou nebo hnědou barvou.

5/ Pelerína – ano, peleríny jsou zpět. Čím delší, tím lepší (ne pro mrňata a maminy, které s sebou vláčí děti a nákupní tašky :)).

6/ Kožené kabáty – kůži zkrátka uvidíte letos na podzim všude
VILA Zimní kabát 'VIKODA' hnědý / červený
IVYREVEL Přechodný kabát 'TWILL' pískový
Mango - Kabát JulianaSdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *